Неділя, 22 Травня, 2022

В Україні збільшать допомогу на дітей: скільки за народження дитини отримуватимуть тернополяни

Демографічна криза в країні змусила владу задуматися про стимули для підвищення народжуваності. Депутати пропонують суттєво збільшити виплати при народженні дітей. Повідомляє «Yes-Ternopil» з посиланням на прес-службу Кабінету Міністрів.

При цьому виплати будуть нерівномірними та залежатимуть від того, яка по черзі дитина народжується в сім’ї. Наразі відповідний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді. Якщо народні обранці підтримують пропозицію, з 1 січня тернополяни зможуть отримувати підвищені виплати.

Так, за першу дитину виплачуватимуть 50 тисяч гривень, за другу – 100 тисяч гривень, за третю дитину і кожну наступну – 150 тисяч гривень.

На думку авторів документу, це зможе покращити демографічну кризу в країні та стимулює українців народжувати більше дітей.

Варто додати, що сім’ї не отримуватимуть відразу всю суму. Одразу після народження малюка виплатять 25 відсотків від суми, іншу ж частину рівномірно розподілять на три роки.

Останній раз виплати при народженні дитини переглядали у 2014 році. З того часу сума є незмінною і становить 41280 гривень, незалежно від того, скільки дітей в сім’ї. 10 тисяч гривень виплачують відразу при народженні дитини, решту суми – протягом наступних трьох років.

До 2014 року виплати на дітей були диференційованими й становили: для однієї дитини 30 тисяч гривень, для другої дитини – 61920 гривень, для трьох і більше дітей – 123840 гривень.

Статистика народжуваності в Україні з кожним роком погіршується. За інформацією статистики коефіцієнт народжуваності на одну жінку становить 1,54 дитини. Найвища народжуваність спостерігається традиційно в західних та південних областях. Є й позитивна динаміка: кількість абортів в країні невпинно знижується. Пов’язане це зі зростанням рівня обізнаності про сімейне планування та контрацепцію.