Субота, 14 Травня, 2022

Священники закликали депутатів не скасовувати уроки християнської етики

Останнім часом політика в сфері освіти спрямована на скасування уроків християнської етики. Категорично проти цього виступили керівники всіх християнських конфесій Тернопільської області. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Зі зверненням до депутатів Тернопільської обласної ради виступили представники ПЦУ, УГКЦ та християн-євангелістів. В документі йдеться про те, що християнські конфесії Тернопільщини занепокоєні тим, що в школах мають намір відмінити уроки християнської етики. Адже надзвичайно важливим питанням зараз є виховання молодого покоління, оскільки це залежить як від родини, так і від освіти.

Представники духовенства попросили депутатів обласної ради не бути байдужими до прохання, оскільки вони представляють не лише конфесії, але й віруючих.

Перед депутатами Тернопільської обласної ради виступив владика ПЦУ Нестор Тернопільський.  За словами Нестора, усі ми є християнами. Проте, якщо ми хочемо краще майбутнє для себе та дітей, то повинні зараз захищати сімейні цінності.

Адже виховання без будь-якої моральної основи обернеться чималими ризиками. Церква завжди підтримуватиме навчальні програми спрямовані на розвиток сімейних цінностей.

Керівники церковних єпархій закликали депутатів ввести в школах навчальний предмет «Християнська етика». При цьому вивчати його мають учні з 1 до 11 класу. А в старших класах має з’явитися ще один предмет «Основи сім’ї».

Депутати повністю підтримали звернення священнослужителів  і направили листа в Міністерство освіти і науки України, щоб зберегти предмет «Християнська етика» в програмі навчальних закладів. Тому, як бачимо уроки «Християнської етики» на Тернопільщині не планують відміняти.

В свій час думку з цього приводу висловив Любомир Гузар. Він завжди розповідав, що уроки християнської етики повинні бути історичним та культурологічним предметом.