Вівторок, 5 Липня, 2022

Голос в один натиск: команда Зеленського готує новий проект про голосування

Команда президента готує новий проект, суть якого полягає в тому, щоб перейти з паперового голосування в електронне. Про це повідомляє “Yes-ternopil” з посиланням на інтернет-видання “Українська правда”.

Про це сказав радник президента Михайло Федоров, який іде шостим у списку від “Слуги народу”. Він прокоментував, що в його команді працюють над проектом, який передбачає онлайн-голосування на виборах. Наразі у них створена платформа, яка є першим етапом роботи. З її допомогою проведуть опитування, щоб думку жителів дізнались президент, прем’єр-міністр тощо. Ідентифікація платформи зроблена через Mobile ID, Bank ID та електронний підпис. 

За словами Федорова українці можуть проголосувати в такий спосіб у 2024 році. Також він додав, що пілотно цей проект можна впровадити на місцевих виборах, а вже точно – на президентських. Система має забезпечувати конфідеційність й анонімність голосування, а також варіант електронної взаємодії з державою. Для того, щоб не було загроз зі зберіганням даних планують підготуватись інфраструктурно та ментально.