Четвер, 12 Травня, 2022

Дані ЦВК і результати екзит-полу: Володимир Зеленський перемагає на виборах

За даними екзит-полу у другому турі Президентських виборів перемагає Володимир Зеленський з результатом 73,2 %, що показує величезний відрив від результату голосів за Петра Порошенка – 25,3 %.

Про це повідомляє «Yes-Ternopil» з посиланням на інтернет-видання «Укрінформ».

Результати голосування показали, що 1,5 % виборців зіпсували бюлетні та викреслили обох кандидатів, або ж малювали там щось своє. Ці дані Національного екзит-полу були здійснені Фондом «Демократичні ініціативи», Київським міжнародним інститутом соціології та соціологічною службою Центру Разумкова.

ЦВК опрацювала 90,83 % електронних протоколів другого туру виборів. Згідно з її результатами Володимир Зеленський є лідером, бо за нього віддали 73,17 % голосів. За Петра Порошенка проголосували 24,5 % виборців. Володимир Зеленський лідирує в усіх областях, крім Львівської, де за чинного президента віддали 63,09 % голосів.

Володимир Зеленський виголосив промову і сказав, що не буде пафосу. Він висловив подяку своїм батькам, дружині за підтримку. Майбутній президент пожартував, що тепер «Квартал 95» може іменуватись «Квартал 73».

Володимир Зеленський пообіцяв, що не підведе український народ і подякував українцям, що підтримали його та людям, які зробили інший вибір. Він усім заявив, що дивлячись на нас, в Україні все можливо.

Петро Порошенко сказав, що з гідністю приймає вибір громадян і привітає свого опонента з перемогою. Також він додав, що разом з усіма боронитиме український народ і не йтиме з політики. Чинний президент заявив, що створить сильну опозицію і країна від цього виграє. Петро Порошенко готовий допомагати новому обранцю народу у всіх рішеннях, які стосуватимуться національних інтересів України та курсу з орієнтацією на Євросоюз і НАТО. Він наголосив, що вибори пройшли чесно, а наша держава є тією країною, «де є реальне, а не паперове право міняти владу тоді, коли вважають за потрібне». Він сказав, що буде молитись за Україну.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант привітав Володимира Зеленського з перемогою на виборах і додав, що чекає спільної роботи в раніше обраних євроатлантичному курсі, процесі реформування і безпеки. Таку ж позицію висловив і Президент США Дональд Трамп.