Вівторок, 5 Липня, 2022

НАБУ розслідуватиме зловживання владою Сергієм Надалом

 Національне антикорупційне бюро займеться розслідуванням можливих зловживань мером Тернополя Сергієм Надалом. Повідомляє «Yes-Ternopil» з посиланням на «Терміново».

Як йдеться в рішенні суду Вищого антикорупційного суду, 2 лютого до Національного антикорупційного суду надійшла заява, в якій заявник просив відкрити кримінальне провадження щодо Сергія Надала одразу за декількома статтями Кримінального кодексу: за привласнення чи розтрату майна, видання нормативних актів, що зменшують надходження до бюджету, а також за зловживання владою чи службовим становищем.

Однак, в Національному антикорупційному бюро відмовилися порушувати справу за фактами викладеними в заяві. Тому, заявник вирішив звернутися з заявою до Антикорупційного суду, щоб НАБУ таки зобов’язали розпочати розслідування.

Так, позивач вважав, що своїми діями мер Тернополя Сергій Надал спричинив багатомільйонні збитки громаді. Зокрема, під час аукціону на право оренди для розміщення приватного навчального закладу. На думку заявника мер незаконно змінив цільове призначення приміщення на розміщення центру реабілітації. Адже в протилежному випадку було б значно більше охочих взяти в оренду будівлю.

Вищий антикорупційний суд прислухався до думки позивача і зобов’язав НАБУ розпочати кримінальне провадження за підозрою у вчиненні злочину.

Варто додати, що подібні заяви  про роботу мера Тернополя з’являються вже не вперше. Так, в 2019 році Національне антикорупційне бюро відмовилося розпочати розслідування щодо можливих злочинів вчинених працівниками Тернопільської міської ради та чиновниками місцевої поліції.