Неділя, 15 Травня, 2022

Реформа децентралізації в Тернополі

В Тернополі як і у всіх інших українських містах декілька років тому стартувала реформа децентралізації, в результаті якої Тернопіль став об’єднаною територіальною громадою. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Реформа децентралізації дозволила Тернопільській громаді стати відокремленим об’єктом, який може самостійно розпоряджатися своїм бюджетом та створювати нові можливості залежно від потреб громади. Важливим елементом децентралізації є електронні послуги та поступове переведення документообігу в електронний варіант.

Однак, при реалізації реформи виник ряд проблем. Перш за все, це сповільнений процес електронного документообігу, недостатня інформованість жителів Тернопільщини про електронні можливості, малоефективна робота електронних ресурсів та недостатня якість електронних послуг.

Як в Тернополі запроваджується електронна демократія

На початку 2019 року в Тернополі запровадили Концепцію розвитку е-урядування Тернопільської міської територіальної громади. Відповідно до цієї концепції міська рада Тернополя активно почала втілювати в життя електронні петиції, консультації, опитування, Громадський бюджет, а також розміщення інформації на Порталі відкритих даних.

Запровадження електронного урядування має позитивний вплив на взаємодію органів місцевої влади та суспільства. Зокрема, це дозволить оптимізувати надання адміністративно-соціальних послуг, впровадити  нові інформаційні інструменти.

Концепцію мають повністю втілити в життя до кінця 2020 року. Тернопільська міська рада поставила перед собою ряд завдань, серед яких: створення Єдиного інформаційного простору територіальної громади, активне запровадження електронних послуг в сфері медицини, освіти, торгівлі, транспорту та туризму, забезпечення доступу всіх жителів до електронних послуг.

Не менш важливим є електронний документообіг, що дозволяє зробити більш ефективною роботу працівників Тернопільської міської ради.

Варто додати, що в місті активно запроваджується система Smart City, яка передбачає застосування багатьох інновацій для спрощення життя тернополян.