П’ятниця, 20 Травня, 2022

Своя маска та ручка: що чекає тернополян на виборчих дільницях

В Кабінеті Міністрів розробили правила як має відбуватися голосування в умовах пандемії коронавірусу. Всупереч стрімкому зростанню кількості нових випадків COVID-2019 вибори вирішили все ж таки не переносити і провести 25 жовтня як встановлено законом. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Що варто знати тернополянам, перед тим як йти на виборчу дільницю

Перш ніж увійти до приміщення, вам обов’язково виміряють температуру. До такої процедури протягом карантинних обмежень тернополяни вже звикли. При цьому на виборчу дільницю допускатимуть лише виборців, які будуть в масці або респіраторі.

Однак, членам виборчої комісії надано право просити тернополян тимчасово приспустити маску для того, щоб можна було встановити особу виборця. В приміщенні виборчої дільниці буде нанесена розмітка, яка допоможе всі учасникам голосування дотримуватися соціальної дистанції.

В постанові уряду вказують, що потоки людей, які прийдуть голосувати, будуть розділені. В черзі до кожного стола виборчої комісії може знаходитися не більше трьох виборців. В Кабінеті Міністрів наполегливо рекомендували не брати з собою дітей на виборчу дільницю аби не піддавати їхнє життя загрозі. Також на виборчій дільниці слід користуватися власною ручкою, яку потрібно взяти з собою аби уникнути зайвих контактів та не підхопити коронавірус.

Звичайно, обов’язковим документом, про який не слід забувати, є паспорт громадянина України. Адже без цього документу виборча комісія не зможе встановити вашу особу та допустити до голосування.

Як голосувати, якщо ви опинилися на самоізоляції

В уряді передбачили і той момент, якщо виборець опинився на самоізоляції та не може з’явитися на виборчу дільницю.

Так, якщо у вас підозрюють коронавірус або хтось з членів вашої сім’ї захворів на COVID-2019 і ви змушені залишатися на самоізоляції, ви також зможете скористатися своїм виборчим правом.

Для того, щоб мати змогу проголосувати, потрібно не пізніше 20 години вечора останньої п’ятниці перед голосуванням, подати виборчій комісії відповідну заяву з довідкою медичного закладу, що підтверджує ваше перебування на самоізоляції.

Якщо ви вчасно подасте заяву, матимете можливість проголосувати за місцем перебування. Зокрема, коли в день голосування до вас прийдуть члени виборчої дільниці, вам необхідно показати їм паспорт, однак не передавати їм в руки, щоб уникнути ризику зараження.

При цьому члени комісії обов’язково мають бути в захисних масках, рукавицях та спеціальних щитках. Після кожного відвідування виборців, які перебувають на самоізоляції, члени комісії мають утилізувати захисні засоби.

Щоправда, на виборчій дільниці не діятиме обмеження щодо скупчення людей на одному квадратному метрі. Адже під час голосування будуть присутні як спостерігачі, так і представники різних політичних сил та журналісти, тому дотримання цієї норми стане неможливим.

В Міністерстві охорони здоров’я порекомендували розміщувати всі інформаційні матеріали зовні приміщення аби виборці поки чекають своєю черги, мали можливість ознайомитися з ними.