П’ятниця, 5 Березня, 2021

Своя маска та ручка: що чекає тернополян на виборчих дільницях

Сергій Надал – найвідповідальніший мер Тернополя

Ось уже 10 років Сергій Надал очолює Тернопільську міську раду. За цей час його робота отримала як чимало схвальних відгуків тернополян, так і багато...

Ініціатива мера Тернополя: реформування транспортної системи міста

Кожного року за ініціативи Тернопільської міської ради в місті з’являється чимало поліпшень. Одним з найбільш позитивних нововведень є реформування транспорту та введення електронного квитка....

Навіщо міська рада впроваджує “Електронний кабінет тернополянина”?

«Електронний кабінет тернополянина» — багатофункціональний ресурс, що розпочне працювати з лютого 2021 року в тестовому режимі. Міський голова Тернополя представив проєкт на...

Відомі політики з Тернопільщини

Тернопільська область багата на відомих політичних діячів, які отримували посади як в міністерствах, так і ставали народними депутатами України. Повідомляє «Yes-Ternopil».

В Кабінеті Міністрів розробили правила як має відбуватися голосування в умовах пандемії коронавірусу. Всупереч стрімкому зростанню кількості нових випадків COVID-2019 вибори вирішили все ж таки не переносити і провести 25 жовтня як встановлено законом. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Що варто знати тернополянам, перед тим як йти на виборчу дільницю

Перш ніж увійти до приміщення, вам обов’язково виміряють температуру. До такої процедури протягом карантинних обмежень тернополяни вже звикли. При цьому на виборчу дільницю допускатимуть лише виборців, які будуть в масці або респіраторі.

Однак, членам виборчої комісії надано право просити тернополян тимчасово приспустити маску для того, щоб можна було встановити особу виборця. В приміщенні виборчої дільниці буде нанесена розмітка, яка допоможе всі учасникам голосування дотримуватися соціальної дистанції.

В постанові уряду вказують, що потоки людей, які прийдуть голосувати, будуть розділені. В черзі до кожного стола виборчої комісії може знаходитися не більше трьох виборців. В Кабінеті Міністрів наполегливо рекомендували не брати з собою дітей на виборчу дільницю аби не піддавати їхнє життя загрозі. Також на виборчій дільниці слід користуватися власною ручкою, яку потрібно взяти з собою аби уникнути зайвих контактів та не підхопити коронавірус.

Звичайно, обов’язковим документом, про який не слід забувати, є паспорт громадянина України. Адже без цього документу виборча комісія не зможе встановити вашу особу та допустити до голосування.

Як голосувати, якщо ви опинилися на самоізоляції

В уряді передбачили і той момент, якщо виборець опинився на самоізоляції та не може з’явитися на виборчу дільницю.

Так, якщо у вас підозрюють коронавірус або хтось з членів вашої сім’ї захворів на COVID-2019 і ви змушені залишатися на самоізоляції, ви також зможете скористатися своїм виборчим правом.

Для того, щоб мати змогу проголосувати, потрібно не пізніше 20 години вечора останньої п’ятниці перед голосуванням, подати виборчій комісії відповідну заяву з довідкою медичного закладу, що підтверджує ваше перебування на самоізоляції.

Якщо ви вчасно подасте заяву, матимете можливість проголосувати за місцем перебування. Зокрема, коли в день голосування до вас прийдуть члени виборчої дільниці, вам необхідно показати їм паспорт, однак не передавати їм в руки, щоб уникнути ризику зараження.

При цьому члени комісії обов’язково мають бути в захисних масках, рукавицях та спеціальних щитках. Після кожного відвідування виборців, які перебувають на самоізоляції, члени комісії мають утилізувати захисні засоби.

Щоправда, на виборчій дільниці не діятиме обмеження щодо скупчення людей на одному квадратному метрі. Адже під час голосування будуть присутні як спостерігачі, так і представники різних політичних сил та журналісти, тому дотримання цієї норми стане неможливим.

В Міністерстві охорони здоров’я порекомендували розміщувати всі інформаційні матеріали зовні приміщення аби виборці поки чекають своєю черги, мали можливість ознайомитися з ними.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Тернополянкам на замітку: як підготуватися до літнього сезону

Наближається до кінця зима і вже незабаром тернополян потішить тепло та сонячна погода. Хоча, до літа ще декілька місяців, однак про свій...

На Тернопільщині офіційно представили голів районних адміністрацій

Минулого тижня президент Володимир Зеленський звільнив усіх голів районних державних адміністрацій. Пов’язане це з новим територіальним поділом Тернопільщини. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Голова Тернопільської ОДА незабаром може змінити роботу

Губернатор Тернопільщини Володимир Труш може кардинально змінити поле діяльності. За інформацією видання «Тижневик номер один» чиновник має всі шанси обійняти посаду головного...

Відомий політик з Тернополя подав у відставку

Вирішив піти у відставку один з політиків Тернополя. За власним бажанням подав у відставку незмінний керівник Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» на Тернопільщині Василь...

Що думає мер Тернополя про Шкільний громадський бюджет?

Експериментальний проект для зміни шкіл Тернополя зібрав понад 100 ідей. 33 з них перемогли. Чому на думку Сергія Надала проект допомагає розвитку...