П’ятниця, 20 Травня, 2022

Маска на підборідді: які штрафи чекають на тернополян

Уряд пропонує значно збільшити штрафи за носіння маски на підборідді. Тернополянам слід готуватися до суттєвого підвищення штрафів. Повідомляє «Yes-Ternopil».

В Міністерстві охорони здоров’я вважають, що саме постійне порушення карантинних обмежень українцями призвело до стрімкого зростання кількості хворих на COVID-2019.

При цьому відповідальність нестимуть як громадяни, так і підприємства. В уряді взялися виправляти неправильне носіння масок. Так, якщо ви в транспорті чи торговому центрі стягнете маску на підборіддя, вас змусять заплатити штраф – 170 гривень.

Варто додати, що нещодавно соціологічна група «Рейтинг» провела дослідження щодо того як носять маску українці. За результатами опитування, кожен четвертий українець носить маску нерегулярно. Також більшість опитаних полюбляють носити маску чи респіратор на підборідді.

Звичайно, подібний захист не приносить жодного ефекту і часто призводить до нових випадків інфікування. Тому, в Кабінеті Міністрів вирішили розробити законопроєкт, який би не лише зобов’язував українців, в тому числі і тернополян, правильно носити маски, але й платити штрафи за порушення.

Слід зазначити, що уряд дещо послабив відповідальність за порушення карантину, а саме за знаходження в громадському місці без маски. Так, раніше штраф складав 17 тисяч гривень і був досить суттєвою сумою для багатьох жителів Тернопільщини. Не рідко притягнення до відповідальності успішно оскаржували в суді.

Якщо Верховна Рада проголосує за проєкт закону, розмір штрафу коливатиметься лише від 170 до 255 гривень. Однак, значно більшу відповідальність нестимуть керівники юридичних осіб, які у випадку порушення карантину платитимуть від 3400 до 5100 гривень. Попередньо Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт, чекаємо на рішення Верховної Ради.