Неділя, 22 Травня, 2022

У Тернополі вимагають розслідування справи “вагнерівців”

У місті для обговорення операції «Вагнергейт» зібралися військові і політичні діячі Тернопільської області та ветерани АТО. Вони вважають, що ця справа могла закінчитися не гучною поразкою, а блискучим успіхом. Далі на yes-ternopil.com.ua.

Про що йдеться?

Йдеться про приватну російську військову компанію Вагнера, представники якої воювали на Донбасі проти України. Головною метою цієї справи було затримати бойовиків Росії як країни-агресора.

Втім, спочатку в Офісі президента не до кінця були впевнені у факті існування цієї справи, але згодом Володимир Зеленський таки  визнав цю операцію, хоча зробив винними інші країни у тому, що втягували Україну в цю справу.

Що думають військові про цю справу?

Фото – Тернопіль 1 Новини

«Тернопіль 1« пише, що представник громадської організації  “Брати по зброї” Валерій Волинець заявив, що такі збіги у дійсності досить дивно чути. Йдеться про неоднозначні висловлювання, що начебто «Вагнергейту» не існувало, а якщо і був, тоді не зовсім такий. А потім, коли з’явилися слова Бурби і докази, тоді вже начебто і було, втім вони не вважають це їхньою виною. 

Координатор громадської організації  “Брати по зброї” у Тернопільській області Дмитро Гайдуцький наголосив, що нові твердження Василя Бурби, який керував головним управлінням розвідки і водночас поширена інформація міжнародних розслідувань пролила світло на цю операцію. На його думку, стало зрозуміло, що Володимир Зеленський брехав  і близьке оточення президента спільно з ним вчинили злочин.

Учасники заходу вважають злочином зрив спеціальної операції із затримання вагнерівців. Тоді як  тимчасову слідчу комісію, котра в цей час займається розслідуванням цих обставин, називають упередженою і заангажованою.

Очільник Тернопільської обласної організації спілки офіцерів України Олександр Варакута підкреслив, що зараз з’являються такі справи, які на жаль, межують із державною зрадою. Він вважає, що у таких питаннях повинна бути чітка відповідь українських державних службовців, а особливо –  головнокомандувача. Варакута ствердив, що такі речі є дуже небезпечними, тоді коли в країні відбувається війна. 

Представник руху ветеранів і волонтерів “Захисти Україну” Сергій Лучкін заявив, що вони вимагають створення  незалежної тимчасової слідчої комісії, замість цієї упередженої і провладної ТСК і проведення чесного розслідування.

Зазначається, що усі ці вимоги громадські активісти та військові написали у зверненні. І вже на наступній сесії Тернопільської обласної ради будуть вимагати, щоб народні обранці передали Генеральному прокурору України це звернення. Інші громадські організації також закликають підтримати таке рішення заради отримання справедливості і чесного розслідування.  

Додамо, що у сюжеті «5 каналу» йдеться, що “вагнерівців” планували затримати і в липні минулого року розвідка перебувала на фінальному етапі спецоперації. Проте, в останній момент, тоді як літак із найманцями повинен був вилетіти з Білорусі, Василь Бурба і тодішній заступник голови СБУ Руслан Баранецький прибули зі звітом на Банкову. І людина від президента дала вказівку перенести спецоперацію. Вони так і вчинили, тоді як “вагнерівців” затримали білоруські спецслужби.