Вівторок, 5 Липня, 2022

В Тернополі встановили обмеження «помаранчевої зони»

Уряд відніс Тернопіль та Луцьк до так званої «червоної зони». Влада міста категорично не погодилася з таким рішенням. Однак, Тернопільська міська рада вирішила все ж таки встановити в місті обмеження характерні для «помаранчевої зони». Повідомляє «Yes-Ternopil».

Свою думку з цього приводу висловив начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Василь Даньчак. За його словами, епідеміологічна ситуація в місті відповідає нормі. Хоча загалом ситуація і є стабільно нестійкою.

Однак, поступово показники в місті покращується. В той же час для того, щоб населений пункт опинився в червоній зоні, завантаженість медичних ліжок у ньому повинна становити більше 75 відсотків. В Тернополі цей показник є в два рази меншим. В зв’язку з цим сесія міської ради вирішила терміново звернутися до Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки з проханням змінити рівень епідемічної небезпеки в Тернополі.

Тернопільська влада ініціювала проведення позачергового засідання Державної комісії, оскільки обмеження стосуються прав тернополян на працю та свободу пересування, тому його потрібно вирішити негайно. До моменту поки комісія винесе рішення в Тернополі діятимуть обмеження встановлені для «помаранчевої зони». Окрім цього регіональна комісія запровадить додаткові заходи.

Варто додати, що для «помаранчевої зони» встановлені такі обмеження: заборона роботи розважальних закладів та ресторанів у нічний час, забороняється робота фітнес-центрів та спортзалів, планова госпіталізація, діяльність хостелів та туристичних баз.

Також обмеження діятимуть і при проведенні масових заходів: дозволяється їхнє проведення для кількості не більше 100 чоловік, при цьому одна людина має розміщуватися на площі 20 квадратних метрів.