Вівторок, 5 Липня, 2022

В Тернопільській ОДА розповіли як ліквідовуватимуть райдержадміністрації

У зв’язку з утворенням нових районів в Тернопільській області ліквідовуватимуть та реорганізовуватимуть районні адміністрації. Відповідно чимало чиновників можуть залишитися без роботи. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Уряд доручив обласним адміністраціям, в тому числі і Тернопільській ОДА, надати до 7 серпня свої пропозиції як реформують адміністрації в районах. Варто додати, що на Тернопільщині мають залишитися лише три адміністрації: Кременецька, Тернопільська та Чортківська.

Окрім цього мають скоротити підрозділи та чисельність працівників в адміністраціях. Тернопільська ОДА повинна надати до Кабінету Міністрів розрахунки на утримання чиновницького апарату.

Осінню Верховна Рада прийме закон, який дозволить провести реорганізацію районних адміністрацій. Також на розгляд парламенту мають надати проєкт закону, який чітко розділить функції обласних та місцевих адміністрацій. Тому зараз усі ОДА мають надати необхідну інформацію для того, щоб Верховна Рада мала можливість прийняти документ.

Щоправда, поки що суттєвих змін в повноваженнях місцевих адміністрацій не передбачається. Проте, в районах все ж таки збережуть центри надання адміністративних послуг, адже не всі територіальні громади мають власні ЦНАПи. Місцеві жителі не повинні обмежуватися в правах через реформування адміністрацій.

В Міністерстві розвитку громад та територій розповіли, що район має стати дієвим центром, де влада ефективно виконуватиме поставлені завдання. При цьому в місцевій владі повинні працювати високоефективні та високооплачувані фахівці, які надаватимуть якісні послуги бізнесу та громадам.

Вже наступного року люди зможуть отримувати всі необхідні послуги в громадах. А районні адміністрації лише координуватимуть діяльність органів державної влади.