Понеділок, 16 Травня, 2022

Один з районних центрів на Тернопільщині може втратити статус міста

В Уряді працюють над новою ініціативою, через яку чимало міст позбудуться свого статусу. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Так, Кабінет Міністрів подав на розгляд Верховної Ради проєкт закону «Про адміністративно-територіальний поділ України». Документ визначає, яка ж кількість населення повинна проживати в населеному пункті, щоб він називався містом чи селищем.

Зокрема, якщо народні обранці проголосують за закон, деякі українські міста можуть позбутися свого статусу, серед них є й населені пункти на Тернопільщині. Наприклад, щоб населений пункт мав назву міста, у ньому повинно проживати не менш як 20 тисяч жителів в місцях компактної забудови. Також в місті мають працювати підприємства та населений пункт повинен мати розвинену інфраструктуру.

 Якщо брати до уваги такий розрахунок, містечко Бережани, яке до того ж є районним центром, може втратити свій статус. Серед претендентів на виключення з-поміж міст такі населені пункти як Бар у Вінницькій області, Кагарлик в Київській області, Берислав в Херсонській області та чимало інших українських міст.

Статус селища отримають населені пункти з кількістю місцевих жителів не менше 5 тисяч, які проживають переважно в садибах. Селища мають на своїй території залізничні вузли, гідротехнічні споруди. Всі інші населені пункти – отримають статус села.

Подбали законодавці про райони та громади. Декілька міст зможуть об’єднуватися в громади. Варто додати, що район утворюватимуть громади з кількістю жителів не менше 150 тисяч людей.

Зазнає змін і порядок перейменування міст та громад. Для того, щоб населений пункт отримав нову назву, місцева рада звертається з поданням в Кабінет Міністрів. Після цього уряд готує проєкт рішення для Верховної Ради. Депутати повинні більшістю голосів проголосувати за перейменування міст. Дещо простіше можна змінити назву громад, для цього необхідне лише звернення до уряду.