Понеділок, 16 Травня, 2022

В Тернополі вимагають відставку уряду

Відбулася сесія Тернопільської обласної ради, під час якої серед інших питань розглядали звернення депутатів про відставку Кабінету Міністрів України. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Депутати підтримали позицію Тернопільської міської ради, яка вважає рішення про віднесення міста до червоної зони політично вмотивованим. В такому випадку місцеві обранці висловилися щодо відставки уряду.

Тому, депутати обласної ради підготували звернення до Кабінету Міністрів, в якому зазначили, що уряд на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем показали свою повну неспроможність протистояти викликам, які поставила перед суспільством епідемія коронавірусу.

Зокрема, через невміло організовану роботу з державного бюджету не перераховують місцевим бюджетам субвенції, через що галузь охорони здоров’я не отримує необхідного фінансування. А саме медики зараз опинилися на передовій боротьби з COVID-2019.

При цьому обіцянка надана прем’єр-міністром про виділення 30 мільйонів на відкриття обласної інфекційної лікарні, також виявилася лише пустими словами. Аналогічна ситуація склалася і з медичним обладнанням, яке мали закупити для потреб тернопільських лікарень.

Свою не фаховість і некомпетентність Кабінет Міністрів продемонстрував під час епідеміологічного зонування України. Багато питань викликає віднесення Тернополя до червоної зони. Так, минулого тижня за результатами засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки в Україні лише два міста потрапили в червону зону – Тернопіль та Бережани. В той час, як міста мільйонники, де кожного дня виявляють безліч нових випадків коронавірусу, залишилися в помаранчевій зоні.

Депутати обласної ради вимагають передати до повноважень місцевих органів віднесення міст до відповідних зон епідеміологічної небезпеки.