Неділя, 15 Травня, 2022

Тернополяни отримуватимуть платіжки за комунальні послуги без пільг

Вже цього місяця на тернополян чекають зміни в квитанціях на оплату комунальних послуг. Зокрема, в платіжних документах вказуватимуть повну суму платежу без врахування жодних пільг чи субсидій. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Пов’язане нововведення із запровадженням нового механізму нарахування комунальних послуг, який вступив в дію минулого місяця. Зокрема, відтепер пільги в грошовій формі українці отримуватимуть від органів соціального захисту. Тому, отримавши квитанцію, зобов’язані сплатити суму в повному обсязі.

Пільги в грошовій  формі перераховуватимуть на рахунки споживачів в «Ощадбанку». Також отримати пільгу можна буде і на «Укрпошті». Ті пільгові категорії, які отримують знижки не готівкою, як і раніше сплачують лише частину суми в платіжках, іншу частину перерахує в організації, які надають послуги, «Ощадбанк».

Однак, в уряді попереджають, що система в такому форматі працює вперше, тому можливе виникнення технічних проблем, через що окремі споживачі вчасно не отримають субсидії за жовтень. Якщо виникли будь-які проблеми з нарахуванням субсидій, чиновники радять звертатися до органів соціального захисту.

Нагадаємо, нові правила нарахування субсидій запрацювали з 1 жовтня. Уряд дозволив монетизувати пільги, надіючись таким чином навчити українців економити. Зокрема, якщо ви витратите меншу суму, ніж отримали компенсацію за субсидію, ви зможете потратити частину, що залишилася, на свої потреби. Однак, монетизовані пільги можна отримати лише у випадку відсутності в споживача заборгованості за спожиті комунальні послуги.

Щоправда, при наявності боргів можна звернутися до місцевих органів влади, які мають право прийняти рішення про призначення субсидій. Для цього потрібно надати підтвердження, що ви дійсні перебуваєте в складному матеріальному становищі.