Неділя, 15 Травня, 2022

Нарахування субсидій: які зміни в оплаті за комунальні послуги

Згідно з постановою Кабміну від 17 квітня 2019 року ухвалений певний порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі. Про це інформує “Yes-ternopil” з посиланням на інтернет-видання “Новини Тернополя – 20 хвилин“. З 1 жовтня розрахунки будуть проводитись згідно з постановою колишнього уряду.

Для того, щоб розрахувати суми пільг до Єдиного державного реєстру мають вносити інформацію про працівників за відомостями відповідних організацій і установ, зокрема працівників освітніх, медичних, культурних закладів, а саме шкіл, лікарень, бібліотек, музеїв, аптек. Також у ЄДАРП вносять спеціалістів як із сільської місцевості, так і зі селищ. Окрім того, пільги надають в безготівковій та готівковій формі. 

Пільговики можуть подати заяву структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до 15 жовтня, де мають бути вказані реквізити виплат. Після цього пільги надходитимуть з початку опалювального сезону і за тим же принципом – з 15 травня в неопалювальний сезон. До того ж ці підрозділи мають змогу перевіряти дані документів, аби видача пільг була виправданою та обґрунтованою і не передбачала ніяких зловживань.

Також пільговики повинні оплачувати кожного місяця вартість спожитої послуги, в яку входить сума пільги виконавцям чи управителям комунальних послуг (може бути в готівковій формі). Важливо, що видача пільги призупиняється у тому разі, якщо пільговик заборгував оплату за комунальні послуги і вона перевищує 20 неоподаткованих мінімуми доходів громадян. Відтак пільга в готівковій формі буде виплачена в наступний опалювальний чи неопалювальний сезон. 

Додамо, що при зловживаннях з оплатою зі сторони пільговика сума пільги, на вимогу підрозділу з питань соцзахисту населення, буде повернута в бюджет.