Вівторок, 5 Липня, 2022

В Україні скасовують трудові книжки

Сьогодні, 9 жовтня, Кабінет Міністрів запустив реформу, яка передбачає скасування трудових книжок та переведення усього стажу в електронні реєстри. Повідомляє «Ternopil.yes» з посиланням на «ТСН».

Міністр Дмитро Дубілет розповів, як працюватиме нова реформа. Так, на сьогодні з 2000 року уся інформація про трудовий стаж українців знаходиться в електронних реєстрах. Ті працівники, які отримали частину трудового стажу до 2000 року, зможуть самостійно або через роботодавців внести його у реєстр. Щоправда, для цього потрібно виробити електронний підпис.

Згодом електронний документ з усією інформацією працівник може представити роботодавцю під час оформлення на роботу. Чи відповідає інформація дійсності роботодавці зможуть переконатися, відсканувавши QR-код, який автоматично накладатиметься на документи.

Проте, якщо працівник і надалі користуватиметься трудовою книжкою, це не підпаде під заборону. Роботодавець може і надалі вносити записи та проставляти штампи у трудовій книжці.

На думку Дмитра Дубілета, трудові книжки в паперовому вигляді вже не є актуальними, оскільки вся інформація є в електронних базах даних. Міністр вважає, що часто державні установи вимагають додаткові документи, через те, що так було прийнято протягом багатьох років. Урядовець вважає, що трудові книжки потрібно відправити на звалище історії.

Слід зазначити, що декілька тижнів тому Дмитро Дубілет запропонував перевести усю інформацію щодо кадрових питань в державних установах в електронний формат, повністю відмінивши паперовий вигляд. За словами міністра, на паперові документи щорічно витрачаються  мільйони гривень, які можна використовувати на потрібніші цілі.

В той же час міністр заспокоїв тих українців, які не вміють добре користуватися комп’ютером. Документообіг для населення не зазнає змін.