Неділя, 20 Вересня, 2020

В Україні скасовують трудові книжки

Сьогодні, 9 жовтня, Кабінет Міністрів запустив реформу, яка передбачає скасування трудових книжок та переведення усього стажу в електронні реєстри. Повідомляє «Ternopil.yes» з посиланням на «ТСН».

Міністр Дмитро Дубілет розповів, як працюватиме нова реформа. Так, на сьогодні з 2000 року уся інформація про трудовий стаж українців знаходиться в електронних реєстрах. Ті працівники, які отримали частину трудового стажу до 2000 року, зможуть самостійно або через роботодавців внести його у реєстр. Щоправда, для цього потрібно виробити електронний підпис.

Згодом електронний документ з усією інформацією працівник може представити роботодавцю під час оформлення на роботу. Чи відповідає інформація дійсності роботодавці зможуть переконатися, відсканувавши QR-код, який автоматично накладатиметься на документи.

Проте, якщо працівник і надалі користуватиметься трудовою книжкою, це не підпаде під заборону. Роботодавець може і надалі вносити записи та проставляти штампи у трудовій книжці.

На думку Дмитра Дубілета, трудові книжки в паперовому вигляді вже не є актуальними, оскільки вся інформація є в електронних базах даних. Міністр вважає, що часто державні установи вимагають додаткові документи, через те, що так було прийнято протягом багатьох років. Урядовець вважає, що трудові книжки потрібно відправити на звалище історії.

Слід зазначити, що декілька тижнів тому Дмитро Дубілет запропонував перевести усю інформацію щодо кадрових питань в державних установах в електронний формат, повністю відмінивши паперовий вигляд. За словами міністра, на паперові документи щорічно витрачаються  мільйони гривень, які можна використовувати на потрібніші цілі.

В той же час міністр заспокоїв тих українців, які не вміють добре користуватися комп’ютером. Документообіг для населення не зазнає змін.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Важливо для тернополян: в Україні запроваджують новий вид військової служби

Народні депутати взялися за реформування і військової служби. У Верховній Раді мають намір запровадити новий вид військової служби, яку проходитимуть також і...

Зеленський готується звільнити голову Тернопільської ОДА

Володимир Зеленський 18 вересня готується звільнити з посади керівника Тернопільської обласної держадміністрації Володимира Труша. Про це з посиланням на власні джерела повідомляє...

В Тернополі знову новий прокурор

Тернопільщина в черговий раз чекає на обласного прокурора. Адже новопризначений очільник обласної прокуратури Микола Петришин зумів протриматися на своїй посаді лише декілька...

Жителі Тернопільщини отримуватимуть дві пенсії

В уряді готують нову законодавчу ініціативу. Українцям запропонують платити додатковий внесок, а натомість згодом отримувати дві пенсії. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Жителів Тернопільщини можуть змусити зареєструвати котів та собак

Представники політичної партії «Слуга народу» запропонували новий законопроект, який має на меті ідентифікацію тварин. При цьому нововведення торкнеться не лише власників котів...