Середа, 6 Липня, 2022

У парламенті розглядатимуть довгоочікуваний законопроєкт

У п’ятницю на парламентському засіданні буде розглянуто законопроєкт №1010 “Про внесення змін до закону “Про запобігання корупції” щодо викривачів корупції”. На сайті ВР він включений до порядку денного. Народна депутатка Галина Третьякова рекомендувала ухвалити цей законопроект у першому читанні. Про це повідомляє “Yes-ternopil” за інформацією інтернет-видання “Укрінформ“.

Проєкт закону про корупцію передбачає забезпечення умов для розкриття інформації і правовий статус викривачів корупції, згідно з яким вони матимуть державний захист. Документ хочуть доповнити статтею 53-7 “Винагорода викривачу”. У ній зазначено, що винагороду отримуватимуть ті, що повідомлятимуть про корупцію або ж правопорушення, пов’язане з нею. Ідеться про те, що викривач матиме винагороду в тому разі, якщо розмір державних збитків перевищуватиме у п’ять тисяч разів і більше розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Це визначатимуть за законом, що мав чинність на момент скоєного злочину. Розмір винагороди становитиме 10 % від грошового розміру предмета або ж державних збитків. Окрім того, викривачі матимуть захист своїх прав та будуть звільнені від відповідальності (юридичної) за інформацію, яку розкрили. 

Для того, щоб проєкт закону був зреалізованим, планують визначити кошти від штрафів, відшкодування збитків, які будуть застосовані після розгляду судових справ, пов’язаних з корупцією. Також додатковим джерелом можуть бути видатки, які йдуть на утримання правоохоронних органів. Це тому, що з прийняттям закону вони мають скоротитись, адже навантаження щодо корупційних правопорушень стане меншим.

Додамо, що на засіданні мають розглянути відкритість і прозорість діяльності парламентарів. Також до порядку денного включений законопроєкт про планування і системність діяльності ВР.