Вівторок, 5 Липня, 2022

Що готує для українців новий Трудовий кодекс

Вже в вересні розпочне роботу оновлений парламент. Ймовірно, що в скорому часі українці отримають новий Трудовий кодекс. Повідомляє «Ternopil.yes».

Законопроект вже декілька років знаходиться на розгляді у Верховній Раді, чекаючи своєї черги. Адже чинний кодекс прийнятий ще за часів радянської влади і потребує суттєвого оновлення відповідно до сучасних ринкових умов праці.

Новий Трудовий кодекс пропонує збільшити тривалість щорічної відпустки та розширює перелік підстав для звільнення працівника. Найбільш очікуваним нововведенням є збільшення щорічної відпустки, яка на сьогодні становить 24 календарних дні. Лише окремі категорії працівників мають збільшену відпустку. Законопроект передбачає тривалість щорічної відпустки 28 календарних днів. 

Також вперше на законодавчому рівні врегулюють дистанційну роботу, яка останнім часом набуває все більшої популярності серед працівників, які прагнуть вдало поєднувати сім’ю та роботу. Так, при укладенні трудового договору роботодавець з працівником може обговорити можливість праці вдома, якщо робоче місце відповідатиме вимогам охорони праці та пожежній безпеці.

Законодавець розширив причини, через які працівник може втратити своє робоче місце. Зокрема, відтепер розірвати трудовий договір можуть через незадовільний стан здоров’я та у зв’язку з розголошенням комерційної таємниці.

В той же час оновлений Трудовий кодекс більше захищатиме права вагітних жінок. В документі чітко описана норма, яка забороняє використовувати понаднормово та в нічний час працю жінок, що чекають на малюка. В той же час роботодавцю дозволять звільняти жінок від роботи на час проходження медичних обстежень, зберігаючи за ними зарплату.

Якщо ж працівника прийнято лише на випробувальний термін, роботодавця зобов’яжуть повідомити працівника про непроходження випробувального терміну не пізніше ніж за три дні до звільнення.