П’ятниця, 20 Травня, 2022

Сучасну тернопільську котельню відвідав Прем’єр-міністр України

У вівторок, 16 листопада до міста з робочою поїздкою завітав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.  У межах поїздки очільник Кабміну оцінив ремонт осучасненої котельні комунального підприємства «Тернопільміськтеплокомуненерго», яке розташоване на вулиці Лесі Українки. Про це повідомили у міській раді, пише yes-ternopil.com.ua.

Кого обслуговує котельня?

Прем’єр-міністр ствердив, що ця котельня створює і постачає теплову енергію у більше сотні багатоквартирних житлових будинків, а  ще у садочки, школи і лікарні. На його думку, здійснення реконструкції дало можливість під час виробництва одиниці теплової енергії зменшити використання природного газу на 6%, у порівнянні з минулим роком, електричної енергії на 34% кожного місяця і знизити вплив ціни перелічених енергоносіїв на величину тарифу на виробництво теплової енергії.

Зазначається, що осучаснення котельні відбувалося у межах здійснення проєкту «Модернізація системи теплопостачання у Тернополі» при фінансовій підтримці Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.

Голова міста Сергій Надал розповів, що цей великий проєкт реалізували для того, аби постачати цілодобову подачу гарячої води по всій території Тернополя, поліпшити якість теплопостачання і зменшити суму витрат як для місцевих, так і для бюджету міста.

Що замінять?

Фото – Тернопільська міська рада

Мер також додав, що з метою значного зменшення втрати тепла, цей проєкт передбачає перехід від чотирьохтрубної системи опалення до двотрубної системи. Тоді як зношені і старі тепломережі замінять на ізольовані, виконані відповідно до новітніх технологій, з терміном використання майже 50 років. Коштують такі роботи із заміни мереж більше 1, 7 мільйона євро. Зараз це найбільший розмір інвестицій, які отримала сфері теплопостачання у Тернополі за останні 60 років. 

Протягом ремонтних робіт оновили майже один кілометр старих труб, а на самій котельні реалізували демонтаж усього зношеного котельного устаткування, котлів і трубопроводів. Замість них встановили 3 новітні енергоекономні та високоефективні газові котли загальною потужністю 30 МВт виробництва  Viessmann . Також поставили системи управління, диспетчеризації, сигналізації і частотні перетворювачі.

Мер міста пояснив, що за допомогою високотехнологічному насосного устаткування та частоті регулювання, буде можливість коригувати кількість тепла, опираючись на його потреби. Таким чином, ці зміни, за його словами, дадуть можливість значно економити на електроенергії. Зважаючи на пальники європейського виробництва, які поставили на нових котлах, є змога зменшувати споживання і природного газу.

Нагадаємо, у жовтні минулого року, головний інженер підприємства теплових мереж Віталій Грубенюк розповів, що з місцевого бюджету на реставрацію і підготовку котелень до опалювального сезону 2020-2021 року виділили 180 мільйонів гривень. Цьогоріч на осучаснення котелень міськрада надала більше 10 мільйонів гривень. Загалом у місті працюють 42 котельні, які обслуговують 720 будинків.