Неділя, 22 Травня, 2022

Тернопільські депутати звернулися до керівництва держави через погіршення ситуації на кордоні

Депутати облради Тернополя зібрали засідання, щоб терміново звернутися до вищого керівництва країни через загострення ситуації на білорусько-українському кордоні. Відомо, що тисячі біженців дотепер роблять спроби перейти кордон з Євросоюзом. Далі на yes-ternopil.

Народні депутати вважають, що необхідно екстрено збільшити кількість заходів у прикордонній території з Білоруссю, оскільки через міграційну кризу є висока ймовірність влаштування провокацій на території України.

Про що йдеться?

Депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна заявив, що зараз існують серйозні загрози не тільки для Литві і Польщі, але й Україні. Тому він переконаний, що держава має бути посилена робота у цьому керунку.  Він наголосив на існуванні потужної Українсько- Польсько-Литовської бригади. Вважає, що цей союз має слугувати потужною складовою захисту територіальної цінності наших країн. 

З цієї причини народні обранці тернопільської облради поставили вимогу терміново скликати позачергове засідання Верховної Ради для ухвалення закону про мораторій на встановлення таборів іноземних біженців в країні. Ще вони вимагають ухвалити постанову, яка передбачає налагодження оборони держави за швейцарським зразком.

Очільник Тернопільської обласної ради Михайло Головко ствердив, що усі громадяни один раз на рік проходять національні збори, які дають змогу підготуватися з військової і тактичної складової. Він вважає хорошою тактикою ухвалити на державному рівні такі заходи. 

Що відбувається на білорусько-польському кордоні?

Фото – Українська правда

Водночас на кордоні з Польщею і Білоруссю, ситуація суттєво погіршується. Фахівці називають міграційну «хвилю» сучасною моделлю гібридної війни, яку веде Росія для того, щоб  дискредитувати і тиснути на держави Європи і зокрема, на Україну. 

Зазначається, що на прикордонну територію нещодавно поїхав і президент Польщі Анджей Дуда. Він наголосив, що Польща є підготовленою до різних ймовірних сценаріїв розвитку подій.

Зазначимо, що на пункті пропуску “Брузги”, який розташований на кордоні Білорусі з Польщею тисячі незаконних  мігрантів робили спроби прорвати кордон і опинитися на польській території. Вони були у супроводі  білоруських військових, а ще працівників білоруських і російських засобів масової інформації. 

У газеті Gazeta Wybocza йшлося, що мігранти покинули стихійний табір, який розміщений на території Білорусі, ще зранку 15 листопада. Очевидці зазначили, що колона мігрантів затягнулася більше, ніж на 1 кілометр. У газеті написали, що майже тиждень ці люди проживали у наметах при нульовій температурі, у них було дуже мало води і їжі. Зараз ці особи ствердили, що намагаються на законних підставах перетнути кордон.

Водночас мігранти перебувають у супроводі великої кількості працівників російських і білоруських медіа, які знімають всі події, які проходять на пропускному пункті. Наразі цим мігрантам вийшло поламати огорожу з білоруської сторони кордону. А от з протилежного боку на пропускному пункті “Кузниця” цим людям перешкоджають польські правоохоронці. Для контролю ситуації на пункт пропуску прилетів гелікоптер.