Понеділок, 16 Травня, 2022

На Тернопільщині планують призвати до армії півтисячі юнаків

В Україні в розпалі призов до армії. На Тернопільщині на військову службу відправили три сотні юнаків і це ще далеко не межа. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Виконуючий обов’язки обласного військового комісара Олександр Скумбрій розповів, що в планах відправити на строкову службу 550 юнаків. При цьому обов’язковому призову підпадають хлопці віком від 20 до 27 років.

В обласному військкоматі наголосили, що у випадку отримання повістки, ви обов’язково маєте прибути до призовної дільниці для вирішення питання про придатність до проходження військової служби. Якщо ж юнак призовного віку з певних причин не отримав повістку, варто самостійно з’явитися на призовну дільницю.

За ігнорування повісток військкомату передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу розміром від 85 до 255 гривень. За злісне ухилення від виконання військового обов’язку призовника можуть навіть притягнути до кримінальної відповідальності.

Варто додати, що в зв’язку з епідемією коронавірусу змістилися строки вступної компанії, через що випускники почали масово отримувати повістку про виклик до військових комісаріатів. Це отримало широкий резонанс в суспільства. 

В зв’язку з цим Генеральний штаб надав роз’яснення, як проходитиме весняний призов цього року. Зокрема, юнаків 18-19 років примусово не забиратимуть в армію. Це відбуватиметься лише за їхнім бажанням. Для звільнення від призову юнак обов’язково має подати у військкомат письмову заяву.

Окрім цього Міністерство оборони направило листи в районні призовні комісії, якими рекомендували призовникам віком 18-19 років надавати відстрочку від проходження служби.

В той же час в досить складному становищі опинилися студенти четвертих курсів ВНЗ, які готуються до вступу на магістратуру, оскільки через епідемію коронавірусу вони не змогли вчасно здати екзамени і тепер підпадають під критерії весняного призову.