Неділя, 22 Травня, 2022

До уваги тернополян: поліції дозволили зупиняти авто без причин

Патрульні поліції відтепер зможуть зупиняти автомобіль навіть, якщо ви не порушуєте Правила дорожнього руху. Відповідні зміни прийняла Верховна Рада. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Зокрема, нещодавно парламент проголосував за документ, яким вносяться зміни до законодавства «Про Національну поліцію».

Для того, щоб зупинити автомобіль достатньо того, щоб в поліції проходили профілактичні заходи для огляду водіїв на стан сп’яніння. Тобто в рамках цих заходів правоохоронці зможуть безперешкодно зупиняти будь-які автомобілі та перевіряти водіїв чи не сіли вони напідпитку за кермо. Після оголошення місячника боротьби з нетверезим керуванням правоохоронці отримають широкі повноваження.

Раніше для того, щоб поліція мала право зупинити автомобіль, водій повинен був порушити Правила дорожнього руху.
Якщо ж власник автомобіля відмовиться проходити огляд, то автоматично отримає немалий штраф в сумі 10 200 гривень, а також ще рік часу не зможе керувати автомобілем. Окрім цього під час зупинки працівник поліції матиме право переглянути ваші документи та якщо у вас знайшли інші порушення, оформити їх.

Варто додати, що з 1 липня в Україні повинен був вступити в силу закон, який за керування в нетверезому стані встановлював кримінальну відповідальність. Однак, він діяв рівно два дні. Володимир Зеленський підписав закон, який скасовує кримінальну відповідальність за п’яне водіння, проте в той же час посилює штрафи. За повторне порушення недобросовісний водій окрім втрати вправ отримає штраф – 51 тисячу гривень.

Страшна ДТП, яка трапилася на днях біля Києва, змусила владу знову задуматися про посилення відповідальності за водіння під впливом алкоголю, адже через п’яного водія загинула ціла сім’я. Лише після того як страшна аварія забрала життя чотирьох людей Володимир Зеленський почав заявляти про необхідність довічного ув’язнення за подібні злочини.