Четвер, 24 Вересня, 2020

В парламенті пропонують не давати українцям допомогу при народженні дитини

Чергові зміни від нової влади. У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає зміни в порядку отримання соціальних виплат при народженні дитини. Повідомляє «Ternopil.yes».

Ініціатором документу є Міністерство соціальної політики. В урядовому відомстві планують відв’язати розмір виплат від прожиткового мінімуму. Законопроект пропонує встановлювати соціальні виплати на дитину щороку в Законі «Про державний бюджет».

Так, на сьогодні допомогу на дитину виплачують у фіксованій сумі, яка становить 41 тисячу 280 гривень. Десять тисяч гривень сім’я отримує одразу після народження малюка, іншу частину рівними сумами по 860 гривень виплачують протягом наступних трьох років. При цьому отримують її всі без виключення родини, незважаючи на майновий стан.

В новому законі передбачили умову надання коштів. Якщо за документ проголосують народні обранці, допомогу на дитину отримуватимуть лише сім’ї, де середньомісячний дохід на одну людину не повинен перевищувати 15 відсотків від загального розміру допомоги.

В той же час зазнає змін і виплата допомоги багатодітним сім’ям. На отримання допомоги зможуть розраховувати родини лише з певним рівнем доходу. Зокрема, кошти призначатимуть сім’ям, які отримують середньомісячний  дохід, що не перевищує трикратного розміру такої допомоги.

Якщо законопроект все таки ухвалять, він почне діяти з 1 липня 2020 року. 

Також закон вносить зміни і в Сімейний кодекс щодо розміру аліментів. Якщо раніше їхній розмір був також прив’язаний до прожиткового мінімуму, відтепер мінімальні аліменти пропонують встановлювати не нижче межі, вказаної в законі «Про державний бюджет» на поточний рік. Тобто, у випадку зростання економіки, виплати зможуть зростати в більшому розмірі, ніж це було зазвичай при підвищенні прожиткового мінімуму.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Важливо для тернополян: в Україні запроваджують новий вид військової служби

Народні депутати взялися за реформування і військової служби. У Верховній Раді мають намір запровадити новий вид військової служби, яку проходитимуть також і...

Зеленський готується звільнити голову Тернопільської ОДА

Володимир Зеленський 18 вересня готується звільнити з посади керівника Тернопільської обласної держадміністрації Володимира Труша. Про це з посиланням на власні джерела повідомляє...

В Тернополі знову новий прокурор

Тернопільщина в черговий раз чекає на обласного прокурора. Адже новопризначений очільник обласної прокуратури Микола Петришин зумів протриматися на своїй посаді лише декілька...

Жителі Тернопільщини отримуватимуть дві пенсії

В уряді готують нову законодавчу ініціативу. Українцям запропонують платити додатковий внесок, а натомість згодом отримувати дві пенсії. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Жителів Тернопільщини можуть змусити зареєструвати котів та собак

Представники політичної партії «Слуга народу» запропонували новий законопроект, який має на меті ідентифікацію тварин. При цьому нововведення торкнеться не лише власників котів...