Середа, 6 Липня, 2022

"Бігати мають дані, а не люди": яким буде е-врядування у 2020 році

У рамках програми “U-LEAD” з Європою  діє проєкт EGOV4UKRAINE, завдяки якому можливий розвиток надання послуг громадянам в електронному режимі. З допомогою інформаційних технологій можна буде оформити допомогу при народженні дитини, зробити паспорт чи зареєструвати свій бізнес. Про це інформує “Yes-ternopil” з посиланням на інтернет-видання “Громадське“.

Під час форуму “Довіра в цифровому суспільстві” майже 400 учасників обговорювали стратегію розвитку електронного врядування та захист даних при обміні ними. Також представили концепцію “Держава в смартфоні”, яка передбачає впроваження діджиталізації та та перехід на електронний формат взаємодії між реєстрами органів виконавчої влади замість бюрократичної тяганини.

Окрім того, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що е-врядування має забезпечити процес максимального усунення чиновників від ухвалення рішень, бо єдиний портал адмінпослуг не передбачатиме людського ресурсу. Також цю концепцію мають на меті зреалізувати за 3-5 років, адже робота полягатиме в опрацьовуванні дизайну процесів, тобто не веб-дизайну, а власне принципів їх функціонування. У результаті на це піде багато часу, адже за визначення керівника проєкту EGOV4UKRAINE Марі Педак “бігати мають дані, а не люди”. До того ж, Михайло Федоров зазначив, що в міністерстві хочуть, щоб наша держава стала найбільш автоматизованою у світі. 

Додамо, що в Україні існує система обміну даними державних реєстрів під назвою “Трембіта”. Наразі її планують застосувати до проєкту е-Малятко, аби матері, після подання електронної заяви в пологовому будинку, могли отримувати 10 послуг від держави. Також “Трембіта” застосована до двох органів виконавчої влади, а саме до Національної служби здоров’я України та Державної служби з питань лікарських засобів і контролю за наркотиками.