Субота, 21 Травня, 2022

Соціологічне опитування: які партії проходять у парламент

У Центрі “Соціальний моніторинг” спільно з Українським інститутом соціальних досліджень ім. А. Яременка провели дослідження. Якби вибори були в найближчий час, то згідно з рейтингами партій у парламент потрапили б такі політичні сили як “Слуга народу”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність” та “Батьківщина”. Про це передає “Yes-ternopil” із посиланням на інтернет-видання “Українська правда”

За опитуванням найбільше голосів готові віддати за партію “Слуга народу”, зокрема  43,1 %. Також серед тих, хто визначився, опозиційну платформу “За життя” готові підтримати 11,7 %. За “Європейську солідарність” прогосували б 9,2 % респондентів, а за партію Юлії Тимошенко – 9,1 %.

Окрім того, у Верховну Раду мають шанси потрапити ще деякі політичні сили. За словами опитуваних, новостворену партію “Голос” можуть підтримати 4,9 % респондентів, партію “Сила і честь” – 4,7 %, а партію Анатолія Гриценка “Громадянська позиція” – 3,6 %. До слова, партія Олега Ляшка набрала б 2,2 %, “Об’єднання “Самопоміч” – 1,9 %, ВО “Свобода” та “Партія миру і розвитку” розділили б по 1,7 %, “Громадянська платформа Надії Савченко” отримала б 1,2 %, а “Національний корпус мав би лише 1 % виборців.

Для такого опитування були залучені 2 тис. 121 респондент (від 18 років) з різних регіонів і Києва, які відрізнялись за віком, статтю, місцем проживання. Потенційних виборців опитували 15-19 травня. Загальна похибка вибірки склала 1,2-2,2 %. Також для цього застосували ролінгове дослідження, яке діє за принципом постійного оновлення бази даних опитування. Відтак протягом двох хвиль (проміжків збору нових даних) з 24 травня до 7 червня було замінено 1250 анкет, на основі чого сформували соціологічну статистику.