П’ятниця, 13 Травня, 2022

Важливо для тернополянок: Верховна Рада планує підвищити пенсійний вік для жінок

В політичній партії «Слуга народу» виступили з ініціативою підвищити пенсійний вік жінкам з 2023 року. Відповідний законопроєкт вже зареєстрували в парламенті. Повідомляє «Ternopil-yes».

Як йдеться в пояснювальній записці до документа, до 2035 року пенсійний вік в черговий раз зросте на один рік. Тобто жінки зможуть виходити на пенсію аж в 61 рік. Щороку пенсійний вік зростатиме на один місяць і до 2035 року дійде до одного року.

В «Слузі народу» вважають, що прийняття такого закону відповідає міжнародній практиці, а також сприятиме економічному, соціальному та адміністративному розвитку країни.

При цьому останнє підвищення пенсійного віку мало відбутися з 1 квітня 2021 року, а саме українці мали виходити на заслужений відпочинок в 60 років. Однак, за місяць народні депутати вирішили знову ініціювати зростання пенсійного віку.

Є ще одне нововведення: за народження дитини тернополянкам можуть знизити пенсійний вік. За кожну дитину планують зменшувати пенсійний вік на пів року. Це стосуватиметься жінок, які народили й виховали дитину до шестирічного віку.

На думку авторів законопроєкту, підвищення пенсійного віку до 61 року дозволить компенсувати його зниження для жінок, які мають дітей. Також народні депутати наголошують, що в Європейському Союзі в переважній більшості громадяни виходять на пенсію не раніше 65 років.

Водночас в Україні підвищили й вимоги для стажу, які стосуватимуться тих українців, що можуть вийти на пенсію в 60 років. Зокрема, в цьому віці можуть піти на пенсію люди, які мають стаж роботи не менш як 29 років.

У 2027 році трудовий стаж знову підвищать: піти на відпочинок зможуть лише ті українці в 60-річному віці, які заробили страховий стаж не менш як 35 років. З 2028 року жителі Тернопільщини зможуть вийти на пенсію в будь-якому віці, однак з наявним страховим стажем – 40 років.