Понеділок, 16 Травня, 2022

Важливо для тернополян: в Україні запроваджують новий вид військової служби

Народні депутати взялися за реформування і військової служби. У Верховній Раді мають намір запровадити новий вид військової служби, яку проходитимуть також і жителі Тернопільщини. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Так, Президента можуть наділити додатковими повноваженнями і він зможе оголошувати призов необмежену кількість разів. При цьому поліції дозволять доставляти призовників у військкомати.

Законопроєкт передбачає і введення нового виду служби – призову з числа резервістів під час особливого періоду. Термін служби складатиме до 6 місяців. Призовники з цієї категорії отримують додаткові трудові та соціальні гарантії. Якщо служити підуть підприємці, їм передбачене пільгове оподаткування на час проходження служби. Протягом виконання військового обов’язку призовники звільнятимуться від сплати податку з доходів фізичних осіб.

Призов резервістів прокоментували в Міністерстві оборони та зазначили, що в умовах військової агресії Росії та існування постійної загрози дуже важливо мати можливість оперативно реагувати на будь-які загрози.

При цьому військкомати в теперішньому форматі перестануть існувати: їх реорганізують в територіальні центри укомплектування та соціальної підтримки. Військкомати в такому форматі вже давно існують у Європі. Особливо цікавим нововведенням в  документі є надання президенту практично необмежених можливостей щодо призову жителів Тернопільщини. Питання перебувало на розгляді в комітеті парламенту з питань антикорупційної політики. Проте, члени комітету вирішили все ж таки погодити надання президенту додаткових повноважень.

Варто додати, що раніше звучали думки про необхідність скасування військової служби. Принаймні про такі плани заявляв тодішній міністр оборони Андрій Загороднюк.