Вівторок, 5 Липня, 2022

Лише за цей місяць у Тернополі розмитнили близько півсотні «євроблях»

В Україні розпочалася кампанія з розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації. Активна робота триває і на Тернопільській митниці

Повідомляє «Ternopil.yes» з посиланням на Головне управління ДФС у Тернопільській області.

Так, наприкінці минулого року Верховна Рада прийняла закон, яким вносяться зміни до Податкового та Митного кодексів. Зокрема, нововведення стосувалися зниження акцизу на легкові автомобілі, а також посилення контролю за використанням автомобілів на іноземній реєстрації.

Відтепер, якщо українець ввіз на територію держави автомобіль на іноземній реєстрації для тимчасового користування, він не може передати транспортний засіб іншій людині, використовувати його у підприємницькій діяльності або для отримання доходу.

Якщо ж водій порушить встановлені правила, його змусять платити штраф у розмірі 34 тисячі гривень. Національну поліцію також наділили повноваженнями штрафувати порушників. За перше правопорушення водій платитиме штраф – 8,5 тисяч гривень, за повторне недотримання Митних правил – 17 тисяч гривень з позбавленням водійських прав.

Що ж стосується Тернопільщини, лише у першій половині місяця на митниці оформили 800 транспортних засобів, з яких близько півсотні на єврономерах. Наразі в Україні діє 50 відсоткова знижка на розмитнення автомобілів. При цьому українці зможуть скористатися пільговою знижкою лише один раз.

З вступом у силу Закону, яким внесено зміни у Податковий та Митний кодекс, через Тернопільську митницю державний бюджет отримав більше 53 мільйони гривень.

Щоб переоформити автомобіль необхідно звернутися до митних брокерів. При цьому з собою необхідно мати технічний паспорт, договір купівлі-продажу та рахунок-фактуру.