Вівторок, 5 Липня, 2022

Прем'єр-міністр розповів, що робити якщо вас змушують платити за неспожитий газ

Як повідомляє yes-ternopil з посиланням Hromadske, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зробив заяву про ініціювання перевірку облгазів.

Останнім часом у соцмережах та ЗМІ з’явилася інформація про масові скарги споживачів на незрозумілі донарахування у платіжках за газ. Таку ситуацію пов’язують з зловживаннями компанії «РГК», яка належить Дмитру Фірташу і займає монопольне становище на ринку у наданні послуг з розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Нещодавно у національній акціонерній компанії «Нафтогаз» повідомили, що протягом декількох останніх тижнів облгази та газозбутівні компанії, які належать компанії «РГК», надсилають споживачам платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженнями про донарахування за наступні місяці, мотивуючи це вимогами «Нафтогазу». Насправді ж ніяких подібних вимог «Нафтогаз» не висував, це лише фейк, вигаданий компанією «РГК», для того, щоб створювати незручності для споживачів газу, налаштовувати їх проти «Нафтогазу» і тим самим стверджувати свою власну монополію.

Володимир Гройсман зазначив, що теж бачив інформацію у ЗМІ про те, що людям нараховують незрозумілі борги. Він зауважив, що споживачі не повинні зважати на ці рахунки і мають платити не більше 8,55 грн і тільки по лічильнику. Ніяких попередніх боргів бути не може.

Прем’єр-міністр заявив, що ініціює велику перевірку місцевих облгазів, залучивши до цього представників Міністерства регіонального розвитку та ЖКГ, Міністерства енергетики та Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Нагадаємо, що раніше компанія Фірташа «РГК» через суд домоглася скасування необхідності передачі особистих даних споживачів газу «Нафтогазу». Ці дані «Нафтогаз» повинен був використовувати для ідентифікації споживачів газу та зменшення обсягів зловживань.