Понеділок, 16 Травня, 2022

Які сюрпризи готує податкова для тернополян

Незабаром тернополян чекає зміна у сплаті податків. Про це розповіли в Державній податковій службі. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Податківці запустили чат-бота, який працюватиме в таких популярних месенджерах як Viber чи Telegram.

Нововведення дозволить платникам податків за декілька хвилин дізнатися про стан своїх розрахунків, а також сплатити податки лише в «два кліки». Наразі чат-бот лише тестують, однак обіцяють в найближчому майбутньому запустити в користування, тому він стане доступним і для жителів Тернопільщини.

Новинка IT-технологій під податкової служби має назву Тaxservicebot. Спочатку чат-бот виконуватиме не всі функції. Зокрема, під час першого етапу за допомогою месенджера ви зможете дізнатися інформацію про стан  розрахунків з бюджетом, всі ваші реєстраційні дані. Окрім цього програма нагадуватиме вам про необхідність подати звітність чи сплатити податки.

Під час другого етапу бот працюватиме вже в повноцінному режимі. Так, платники податків зможуть за допомогою програми заповнити податкову звітність. Щоправда, це буде можливим лише для платників єдиного податку. Також програма сплачуватиме податки за декілька хвилин і сповіщатиме власника гаджету про виникнення в нього податкового боргу.

Однак, запровадження чат-бота не означатиме, що податкова служба перейде працювати в онлайн-режим. Центри обслуговування платників податків працюватимуть у звичному режимі.

Керівник Державної податкової служби Олексій Любченко розповів, що протягом останнього року спостерігається тенденція до зменшення користування послугами Центрів обслуговування платників податків, адже чимало тернополян віддають перевагу онлайн-ресурсам.

Варто додати, що на час карантину уряд звільнив платників податків від штрафів через прострочення сплати податків та неподання вчасно звітності. Це триватиме до завершення карантину – 31 грудня 2020 року.