П’ятниця, 20 Травня, 2022

Скільки заробив мер Тернополя в 2021 р. порівняно з іншими мерами

Кожна людина десь працює і якимось чином отримує гроші на прожиття. Свої гроші за роботу на благо міста Тернополя отримує і його очільник Сергій Надал. Сергій Віталійович до свого мерства працював в податковій, входив до складу політичної партії ВО «Свобода». Став мером в 2010 р. і з цього часу двічі переобирався. В 2015 і 2020 р.

Спробуємо порівняти його зарплату і зарплати інших мерів протягом цього року. Одразу ж зазначимо, що Сергій Надал за 2019 рік заробив 998 тис. 84 грн, тобто 3 роки назад він заробляв 83 тис. 173 грн у місяць. А в 2020 р. 898,6 тисяч гривень. Детальніше про цю ситуацію розповість сайт yes-ternopil.com.

Як повідомляє видання Tews.org.ua, питання зарплат мерів міста цікавить містян. В той же час самі чиновники не дуже люблять ділитися цими даними. Так, процес збору інформації по мерах України зібрав в журналістів 20 днів. І це при тому, що дехто відповів одразу, а дехто і сьогодні мовчить. Це по Миколаївську, Харківську, Івано-Франківську та Кропивницьку міські ради.

Лідери по зарплатах

Найбільше в 2021 р. отримав вже екс-голова Запоріжжя Володимир Буряк. А саме 1 мільйон 523 тисячі гривень. Що цікаво, що ці кошти він заробив за 9 місяців роботи (справа в тому, що пан Володимир склав свої повноваження 30 вересня 2021 року). Тоді як інші чиновники цього рейтингу мають заробіток за 12 місяців.

На другому місці знаходиться тернопільський міський голова Сергій Надал. Який заробив в 2021 р. 1 мільйон 354 тис.

Дещо менше напрацював, як очільник міста луцький міський голова Ігор Поліщук – 1 мільйон 137 тисяч гривень.

Загалом можемо говорити, що лише ці мери міст отримали більше 1 млн. грн. зарплати. Всі інші задовільнилися кількома сотнями тисяч. Зокрема, в мера Херсона Ігоря Колихаєва – 189 тис., в мера Одеси Геннадія Труханова – 278 тис. грн., в мера Житомира Сергія Сухомлінова – 363 тис. грн.

Премії

Що входить до зарплати? Це власне зарплата та премії. Саме останні є найбільш вагомою частиною в заробітках чиновників. Адже часто премію вони встановлюють і затверджують самі. Так, мер Дніпра Борис Філатов не подав даних про свої премії. Премії можна отримувати, як до свят – День Незалежності, День місцевого самоврядування, так і щомісяця – за якісну роботу.

У мерів Херсона, Одеси, Житомира, Києва премій в минулому році не було. Але вони були в мера Запоріжжя (найбільші), Луцька та Рівного. Мер Тернополя Сергій Надал лише 4-й в рейтингу за отриманими преміями. Його премії за минулий рік становили 408 тис. грн.

Отже, зарплати міських голів і їх премії відрізняються. Вони не залежать від кількості населення чи розвитку міста. Тут більше діє воля самого керівника, грає роль і підпорядкованість депутатського корпусу. Важливо розуміти. Зарплата не повинна бути низькою чи високою. Вона має на чомусь ґрунтуватися. Низька – свідчить про сторонні джерела доходу, в тому числі корупцію. А висока про бажання заробити побільше і пошвидше.