П’ятниця, 20 Травня, 2022

Депутат з Тернопілля розповів, як можна знизити ціни на продукти

На полицях магазинів в Україні вперше за 30 років може з’явитися вітчизняна продукція. У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, котрим передбачено зниження ставок ПДВ. Йдеться про  7% на комунальні послуги і 0% на продукти харчування. Таку ініціативу запропонувала депутатська група «Партія «За майбутнє», пише yes-ternopil.com.ua.

Про це повідомили на брифінгу у ВРУ представники цієї депутатської групи, зазначає видання «Терен».

Про що саме йдеться?

Секретар аграрного комітету ВРУ і народний депутат з Тернопільщини Іван Чайківський ствердив, що зокрема з лютого Польща ввела 0% ПДВ на окремі продукти харчування. Також Туреччина прийняла рішення зменшити ставку ПДВ з 8% до 1%на продукти.

Він вважає, що зараз потрібно адаптувати українські закони до європейських, підтримати українського сільгосптоваровиробника і зменшити ціни  на продукти. На його думку, зниження ставок ПДВ дозволить українцям купувати продукти за нижчими цінами. 

В чому проблема експортних товарів?

Фото – Терміново новини Тернополя

Керівник політичної сили «За майбутнє» Ігор Палиця розповів, що наразі країна купує  60–70%  закордонних продуктів. Каже, що так відбувається, бо вони є контрабандними, а отже – за них не платять податки. Тоді як українські виробник  вимушені звершувати свою діяльність, бо виробництво збиткове. 

У депутатській групі «Партія «За майбутнє» попросили колег у ВРУ підтримати закон щодо зменшення ставок ПДВ і українського споживача.

«Терен» повідомляє, що  17 лютого Торгово-промислова палата України разом з народними обранцями організовує зустріч фахівців агропродовольчої галузі для обговорення подальших кроків представників бізнесу і влади.

Ще на круглому столі покажуть законопроект щодо введення нульової ставки ПДВ для продуктів харчування. Організатори події зазначили, що круглий стіл проводять з метою послухати думки харчовиків, аграріїв, експертів. Зважаючи на досвід ЄС, зробити аналіз законодавчої ініціативу За майбутнє» № 7023 щодо зниження до 0% ПДВ на продукти харчування в Україні.

Іван Чайківський розповів, що обговорюватимуть сам закон, його переваги недоліки.  Врахують рекомендації та висновки, котрі здобули по областях від податкових спеціалістів, виробників і науковців.

Зараз таку ідею вже почали обговорювати в парламенті. Протягом минулого тижня народні депутати запропонували ініціативу 0% на продукти через організацію круглих столів по областях.

Іван Чайківський зазначив, що  проводив такий захід із науковцями у Західноукраїнському Національному Університеті. Там обговорювали законопроєкт і отримали схвалення. Говорили на цю тему і на зібранні громадської ради при ДПС в області. Там теж оцінили таку ідею. Планується введення 0% ПДВ на сировину, яку виробляють і обробляють в Україні і виготовляють з неї продукти. Ініціатива полягає у тому, щоб процес відбувався від сировини і до готової продукції, як-от, молоко, яйця, молоко. Втім, це не буде стосуватися сировини, яку експортують.