Вівторок, 5 Липня, 2022

В Міністерстві охорони здоров’я пропонують легалізувати марихуану

В середу 30 січня на сайті Верховної Ради оприлюднили петицію, в якій пропонують внести зміни до законодавства, що стосується легалізації марихуани. Пропозицію активно підтримала міністр охорони здоров’я Уляна Супрун.

Повідомляє «Ternopil.yes» з посиланням на офіційну сторінку в Facebook Уляни Супрун.

За словами очільниці міністерства, використання канабісу є виправданим для лікування багатьох хвороб. Марихуану вже протягом тривалого часу застосовують у багатьох європейських країнах. Зокрема, наркотична речовина легалізована у 25 штатах США, а також Австралії, Канаді.

В таких європейських країнах як Ізраїль, Румунія та Македонія канабіс заборонений, хоча і дозволяється його виняткове застосування при невиліковних хворобах.

На думку Уляни Супрун, марихуана дозволяє на певний час полегшити стан важкохворих пацієнтів та нормалізувати самопочуття. Тому, використання її в обмежених кількостях є цілком поширеною світовою практикою. Зокрема, в медичному канабісі переважає речовина канабідіол, яка має психотропну дію і знеболює та розслабляє організм.

В той час як на «чорному ринку» зазвичай продають марихуану, у складі якої переважає речовина тетрагідроканабінол, що має психотропний ефект і збуджує нервову систему.

Приймати марихуану можна в різні способи за допомогою масла, таблеток, мазі та куріння. Так, канабіс застосовують при лікуванні хвороби Альцгеймера, раку, хронічному болі, розсіяному склерозі та епілепсії у дорослих і дітей.

Варто додати, що в Україні від 2 до 5 мільйонів людей вживають марихуану. При цьому за споживання канабісу передбачена кримінальна відповідальність.