Вівторок, 5 Липня, 2022

В ОДА розповіли, коли на Тернопільщині з’явиться Російська православна церква

20 грудня Верховна Рада проголосувала за доленосний законопроект, який передбачає обов’язкове перейменування церков, що знаходяться в підпорядкуванні Московського патріархату

Повідомляє «Ternopil.yes» з посиланням на Управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей Тернопільської ОДА.

Так, згідно нововведень громади повинні в обов’язковому порядку здійснити перереєстрацію назви, вказавши замість Української православної церкви Московського патріархату Російську православну церкву. Наразі закон ще не набрав юридичної сили.

В Тернопільській ОДА запевнили, що готові до законодавчих змін. Релігійним громадам виділять певний термін, протягом якого вони повинні визначитися чи переходять у підпорядкування Української православної церкви, чи змінюють назву. В управлінні з питань релігії сподіваються, що документ міститиме чіткі вказівки як саме повинна проводитися перереєстрація.

Слід зазначити, що на Тернопільщині громади починають активно переходити до Єдиної Української церкви. Лише з початку року зареєстрували 5 відповідних звернень. Зокрема, задовольнили клопотання про перехід релігійним громадам в Бучацькому та Шумському районах.

Проте, Тернопільська єпархія Московського патріархату не поспішає змінювати керівництво. В громаді запевняють, що вони залишаються відстоювати свою позицію і не змінюватимуть єпархію. Також невідома позиція і духовенства Почаївської Лаври, де постійно з цього питання виникають конфлікти.

Варто додати, що 20 грудня 2018 року були внесені зміни до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Зокрема, зміни торкнулися назв релігійних організацій. Так, якщо керівна верхівка релігійної громади знаходиться поза межами України, її назва повинна включати державу, до якої належить організація.