Неділя, 15 Травня, 2022

Завдяки кредиту від ЄС буде покращено дороги Тернопільської обл.

В 2018 р. дорожнє покриття на дорогах України отримало нове життя. Загалом кращих доріг стало значно більше. І це завдяки вкладенню коштів держави (40 млрд. грн) та інвестиціям закордонних установ. Будувались та реконструювались не лише дороги, а й розв’язки, з’їзди, дорожня інфраструктура. В наступному році таких робіт буде значно більше.

Як повідомляє yes-ternopil.com. з посиланням на hromadske.ua, Україна підписала угоду з Європейським інвестиційним банком та Євросоюзом про залучення близько 100 мільйонів євро на удосконалення дорожньої та залізничної інфраструктури на заході України.

Ця сума буде виділена на проект «Транспортний зв’язок в Україні – Фаза 1», де передбачено 50 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку та ще 50 мільйонів євро Євросоюзу. Передбачається, що зазначені кошти будуть спрямовані на «підвищення швидкості, а також комфортність та економічність перевезень, а також забезпечення безпеки руху на автомобільних шляхах у західному регіоні України».

Передбачається, що вказані суми грошей будуть виділені дороги в Львівській, Рівненській та Тернопільській областях. Тут зокрема планується будувати розв’язки, об’їзні навколо міст. Не залишиться поза увагою чиновників підвищення безпеки дорожнього руху. Але не тільки дороги будуватимуться. Дійде черга і до залізничної інфраструктури та створення транспортних логістичних центрів.

Така кредитна діяльність країн ЄС показує, що Україно не забуто, не залишено наодинці з агресивним сусідом, що Європа розуміє цю загрозу і підтримує нас економічними методами. Нагадуємо, що раніше повідомлялося, що ЄС наддасть Україні 54 мільйони євро на програму підвищення енергоефективності. А уряд Німеччини планує виділити 10 млн. євро на цю ж галузь.

Також 11 грудня ЄС надав Україні кредит в рамках допомоги в сумі 500 млн. євро. Планується ще 500 млн. Завдяки цим коштам держава матиме можливість розрахуватися з кредитними зобов’язаннями, які є нас перед світовими організаціями без шкоди для власної валюти, соціальних потрясінь і безпеки країни.