Вівторок, 5 Липня, 2022

Україна стала ще на один крок ближчою до створення Єдиної помісної церкви

Сьогоднішній день став визначальним в історії незалежності української держави. У Києві відбувся Об’єднавчий собор, під час якого єпископи обирали голову Української Православної церкви.

Повідомляє «Ternopil.yes». Так, за результатами голосування обрали єпископа УПЦ Київського патріархату, митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Саме йому доручили почесну місію отримання томосу для Української православної церкви, що відбудеться 6 січня 2019 року.

Слід зазначити, що в Об’єднавчому соборі взяли участь 192 людини, в тому числі і представники Московського патріархату. Проте, найбільше на соборі було представників Київського патріархату. Процес голосування проходив у два етапи.

Цікаво, що новообраний голова Української Православної церкви є правою рукою патріарха Філарета та відноситься до його найближчого оточення.

Варто додати, що з моменту початку отримання Томосу для Української церкви тривають постійні конфлікти з Московським патріархатом. Після рішення Синоду Вселенського патріархату про скасування анафеми патріарху Філарету, верхівка Московського патріархату відмовилася визнавати ці рішення і навіть припинила будь-яке спілкування з Константинополем.

Неспокійно і на Тернопільщини, оскільки в містечку Почаїв знаходиться Свято-Успенська Почаївська Лавра, яка знаходиться у користуванні Московського патріархату. Нещодавно Міністерство юстиції скасувало реєстрацію права постійного користування приміщеннями Лаври за Московським  патріархатом, проте не згідне з цим рішенням духовенство обіцяє оскаржити його до суду. Вважають, що після отримання Україною Томосу Почаївською Лаврою зможуть користуватися як Київський, так і Московський патріархати.