Вівторок, 5 Липня, 2022

Донька священика з Тернопільщини стала послом Канади

Лариса Галадза, сім’я якої родом з Тернопільщини, обійняла почесну посаду посла Канади в Україні. Її батько отець Роман Галадза очолює греко-католицьку парафію у Торонто, де зараз проживає уся родина. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Історія сім’ї Лариси Галадзи має тривалий і важкий шлях. Батько майбутнього посла Роман Галадза народився в далекому в 1943 році в селі Білокирниця, що знаходиться неподалік містечка Підгайці.

В 1944 році усю сім’ю відправили в табір для переміщених осіб в Німеччині. Після цього тернополянам кораблем вдалося дістатися США, де вони й осіли.

В п’ятнадцятирічному віці Роман Галадза вступив на навчання в духовну семінарію у Стемфорді. Згодом в 70-х роках минулого століття розпочалася формування релігійних громад в Канаді. В 1976 році була створена парафія Святого Іллі в Брамптомі, яку й очолив тернополянин.

Його дочка Лариса Галадза також має чималий кар’єрний досвід на високих посадах. Відомо, що в 1994 році вона з відзнакою закінчила Університет Торонто, де здобула ступінь бакалавра. Після цього вона отримала диплом магістра міжнародних відносин в Карлтонському університеті.

Свою кар’єру Лариса Галадза розпочала із служби в Департаменті національної оборони. Загалом дипломат обіймала посади в Управлінні таємної ради та Секретаріаті Казначейської ради. З 2012 до 2019 року Лариса Галадза працювала також на посадах генерального директора з питань прийняття до громадянства та імміграції Канади, а також генерального директора програм миротворчих операцій.

Нагадаємо, в лютому цього року в адміністративному корпусі торгово-розважального центру «Подоляни» відкрили консульство Угорщини. Почесним консулом Угорщини в Україні призначили очільницю благодійного фонду «Подоляни» Тетяну Чубак. Основну увагу консульство приділяє проектам пов’язаним з допомогою угорцям, які проживають на території Тернопільщини.