Субота, 19 Вересня, 2020

Представники духовенства України звернулись до жителів Донбасу і Криму

У відео релігійні лідери звернулись до жителів Криму і Донбасу зі словом миру. Вони закликають до припинення ворожнечі. 

Про це пише «Yes-Ternopil» з посиланням на інтернет-видання «Українська правда».

З цього приводу Володимир Зеленський додав, що зустрівся з представниками духовенства і внаслідок цього з’явилось таке відео. У відеозверненні представники різних конфесій і віросповідань пояснили, що є мова зрозуміла кожному і це мова милосердя.

Після відеозапису зазначено про подяку всім, хто погодився зі словами:

«Ми разом! Ми – одна країна!»

У зверненні взяли участь патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав і очільник УПЦ МП Онуфрій. Також у відео висловились муфтії Криму Айдер Рустемов, Ахмед Тамім, Саід Ісмагілов про милосердя, повагу, вміння чути, бачити, прощати один одному і бути мудрими.

Також виступили за підтримку миру кілька рабинів. Представник з Одеси та Півдня України Авраам Вольф додав про любов до ближнього і про молитву за жителів окупованих територій. Також у відеозверненні були рабини з різних регіонів: з Дніпра і власне області – Шмуель Камінецький, з Харкова і Сходу України – Мойше Москович, з територій Донбасу – Пінхас Вишецький, а з Києва – Мойше Реувен Асмен.

Представники духовенства заявили, що моляться і пам’ятають за жителів Донбасу і Криму. Вони попросили українців єднатися заради майбутнього і забути про чвари, адже ми один народ. Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав додав, що вони моляться за справедливий мир для кожного з нас. Проте у відеозверненні не виступив Епіфаній, але прес-секретар Зеленського Ольга Руденко сказала, що пропонували висловитись усім релігійним лідерам, тому за кожним представником було рішення брати участь у зверненні. Пізніше предстоятель ПЦУ відповів, що йому не сподобався текст, який вказува на те, що “говорити потрібно не мовою гармат”. На думку Епіфанія, це могло виглядати як його заклик до перемовин із лідерами бойовиків.

Нагадаємо, що раніше Зеленський опублікував відеозапис з вимогою «здати ключі» Петрові Порошенку і залишити пост Глави держави, а до Верховної Ради звернувся із відкритим питанням зробити інавгурацію 19 травня.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Важливо для тернополян: в Україні запроваджують новий вид військової служби

Народні депутати взялися за реформування і військової служби. У Верховній Раді мають намір запровадити новий вид військової служби, яку проходитимуть також і...

Зеленський готується звільнити голову Тернопільської ОДА

Володимир Зеленський 18 вересня готується звільнити з посади керівника Тернопільської обласної держадміністрації Володимира Труша. Про це з посиланням на власні джерела повідомляє...

В Тернополі знову новий прокурор

Тернопільщина в черговий раз чекає на обласного прокурора. Адже новопризначений очільник обласної прокуратури Микола Петришин зумів протриматися на своїй посаді лише декілька...

Жителі Тернопільщини отримуватимуть дві пенсії

В уряді готують нову законодавчу ініціативу. Українцям запропонують платити додатковий внесок, а натомість згодом отримувати дві пенсії. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Жителів Тернопільщини можуть змусити зареєструвати котів та собак

Представники політичної партії «Слуга народу» запропонували новий законопроект, який має на меті ідентифікацію тварин. При цьому нововведення торкнеться не лише власників котів...