Четвер, 12 Травня, 2022

Історія виникнення кришталевої люстри для тернопільців

Історія виникнення кришталю розпочинається з Греції, із часів, коли словом “krystallos” називали кварц. Цей мінерал виготовляли без жодних домішок і він вигідно відрізнявся від інших, оскільки був повністю прозорим. Можна зустріти ще одну назву цього матеріалу – «застиглий лід». Чистий кварц давні часи широко застосовували в різних предметах: для лінз телескопів, прикрас, окулярів тощо. Проте люстри з кришталю розпочали виготовляти значно пізніше, пише yes-ternopil.com.ua.

Перша кришталева люстра

Першу кришталеву люстру було виготовлено ще в сімнадцятому столітті в Англії. Замість замовленого продукту склодуви отримали кришталь із різноманітними переливами. Такий матеріал став чудовим для виготовлення люстр, проте в Англії це не переросло у фабричне виробництво. Перший завод, який займався виготовленням люстр із кришталю було запущено в Царській Росії.

Тому до сих пір питання, хто ж все-таки винайшов кришталеву люстру, є спірним та неоднозначним.

У вісімнадцятому столітті стали надзвичайно популярні люстри з кришталевими «сльозами», а вже в дев’ятнадцятому столітті появилися вироби з довгими каскадними підвісками. На початку двадцятого століття Царська Росія здивувала людство не лише неймовірними люстрами з кришталю, але й дивовижними гірляндами з цього матеріалу, які стали найкращими прикрасами для палацових залів.

Ще з цього часу і до сих пір кришталеві люстри не втрачають своєї актуальності. Сьогодні люстри з кришталю є надзвичайно стильними, елегантними, дорогими та цінними. Безліч чернігівців прикрашають кришталевими люстрами приміщення будинків, які оздоблені в класичному стилі; низку храмів, залів та закладів. Вони мають виграшний зовнішній вигляд, тому і залишаються актуальними та трендовими, незважаючи на свою давність.

Як виробляли кришталеві люстри?

Технологія з виробництва кришталевих люстр була доволі складною. Сам матеріал виготовляли в результаті поєднання піску та вуглекислого калію Завдяки оксид свинцю, який входить до складу калію, кришталь відрізняється від звичайного скла. У професійному середовищі цю суміш називають шихтою. Після того, коли всі елементи шихти ретельно перемішуються, готову суміш поміщають у спеціальну піч. Шихта починає плавитися під температурою 1770 градусів Кельвіна. Згодом склодуви за допомогою спеціальних трубок видувають скло, яке вийшло. Після того, коли готовий кришталь отримав усі необхідні розміри та форми, його знову обпалюють у печі, а потім на скло наносять різноманітне різьблення та гравіювання.

Сьогодні тернопільці можуть насолоджуватися надзвичайно великим різноманіттям кришталевих люстр, які можна замовити навіть в інтернеті.