П’ятниця, 20 Травня, 2022

Як вирощувати декоративний льон

Льон вирощується для харчової, текстильної промисловості та для декоративних цілей. Рослина має гарні квіти, які прикрасять будь-яку садову ділянку або клумбу. Невибагливий у вирощуванні, добре росте і довго радує цвітінням. Далі для вирощування декоративного льону.

Декоративний льон

Існують такі види:

  1. Крупноквіткова, однорічна рослина, має великі яскраві рожеві квіти. Ідеально підходить для мавританських газонів, композицій зі змішаними квітами та однорічниками. Цвіте до пізньої осені. Може розмножуватися самосівом. Тому краще висівати рослину там, де вона буде доречною протягом декількох сезонів поспіль. Якщо посадити великоквітковий льон у травні, цвітіння рослин триватиме до осені.
  2. Багаторічний підходить для оздоблення сонячних ділянок. Має висоту 40 см, тому добре впишеться в альпійську гірку або рокарій. Добре виглядає поруч із лавандою або аквілегією. Вирощується з насіння, яке висівається безпосередньо в грунт.

Багато сортів декоративного льону можна знайти тут: https://fazenda.net.ua/katalog-tovarov/semena-czvetov/len/

Як висівати льон:

  1. Насіннєвий матеріал перед посівом очистити від сміття. Провести передпосівну обробку, замочивши насіння у стимуляторі зростання.
  2. Для посіву вибирайте піщану ділянку, що добре освітлюється сонцем, без наявності ґрунтових вод.
  3. Посів проводиться ранньою весною, за температури +6 градусів. Рослина добре переносить похолодання та заморозки. Однак не варто проводити посів у мороз.
  4. Насіння не можна глибоко закладати в грунт, так як вони можуть не прорости.

Підготовка ґрунту

У ґрунт вносять органічне добриво або суперфосфат і ретельно перекопують. Безпосередньо перед сівбою добре розрівнюють за допомогою граблів.

Для раннього цвітіння льон можна вирощувати розсадою. Для цього його висаджують у горщики у лютому. Також рослину можна висаджувати під зиму.

Секрет тривалого цвітіння:

  • Своєчасне видалення ще незрілих насіннєвих коробочок дозволить суттєво продовжити період цвітіння.
  • Регулярні прополки та розпушування землі.
  • Своєчасний полив раз на три дні з ранку. На ніч поливати не рекомендується, так це може спричинити загнивання кореня. Для поливу краще використати відстояну дощову воду.
  • Загущеність може негативно позначитись на цвітіння, тому варто вчасно проріджувати рослину та видаляти сухі квіти.