Понеділок, 23 Травня, 2022

7 матеріалів для підлоги: який вигідніше

У будівельних магазинах Тернополя представлений великий вибір підлогових покриттів в різних цінових категоріях. Але яке з них дійсно вигідніше? Щоб розібратися в цьому питанні, ми зібрали найважливіші технічні характеристики популярних матеріалів і порівняли їх термін служби.

Що враховувати при виборі

При покупці оздоблювального матеріалу необхідно враховувати такі фактори:

  • Для якої кімнати призначене покриття. Тобто прохідність і інтенсивність експлуатації. Для коридору, кухні, веранди, балкони бажано вибирати обробку попрочнее.
  • Вологостійкість, якщо мова йде про ванну, туалет, кухню або балкон.
  • Стійкість до температурних перепадів. Особливо стосується тих матеріалів, які будуть покладені в будинках тимчасового проживання – на дачі, в котеджі або просто на балконі.
  • Стійкість до комах. Це стосується паркету, масивної дошки та всіх інших дерев’яних покриттів.

Найнадійніші види обробки

Керамограніт. Служить близько 40 і більше років. У більшості випадків є морозостійким на відміну від стандартної керамічної плитки. Інертний до впливу лугів і кислот. Керамогранітні плити вимагають особливої ​​підготовки чорнового підстави перед укладанням. Ціна обробки – від 15 до 250 у.о. / м2.

Плитка керамічна. Вартість коливається від $ 15 до $ 150 за квадратний метр. Керамічна плитка ідеально підходить під пристрій теплої підлоги. З мінусів – погані звукоізоляційні характеристики, відносна холодність при відсутності системи теплої підлоги.

Паркет штучний. Служить в середньому 50 років. Є одним з екологічних матеріалів. Середня вартість коливається від $ 20 до $ 150 за метр квадратний. Укладання паркету потребує хорошого чорновому підставі. З точки зору мікроклімату паркет досить примхливий. Погано реагує на температурні перепади і перепади вологості. У цю ж категорію можна включити і масивну паркетну дошку.

Доступні варіанти

В середньому ціновому сегменті знаходяться такі оздоблювальні матеріали:

  • Ламінат. Термін служби від 5 до 20 років. Цінова політика – від 8 до 40 дол. за м2. З плюсів – велика кількість колірних рішень, фактур і розмірів. З мінусів – погана реакція на велику кількість води.
  • Натуральний лінолеум. При високій якості виготовлення служить до 30 років. Стійкий до інтенсивному навантаженні. Витримує вплив водою. Інертний до температурних перепадів. З мінусів – складна транспортування і реакція на лугу або кислоти.
  • Пробкова підлога. З точки зору екологічності – ідеальний матеріал. Підійде для обробки вітальні, спальні, дитячої та інших приміщень в будинку. Середня вартість коливається в межах $ 30-80 за квадратний метр. Служить в середньому 20 років.

Для тих, хто любить додатково приглушити звуки в квартирі, ідеальним буде рулонний ковролін. Служить він до 20 років. Має середню вартість. Однак вибагливий у догляді – не терпить підвищеної вологості.