Понеділок, 23 Травня, 2022

Тернополянам дозволили змінювати по батькові

Сьогодні у Верховній Раді проголосували за закон, який дозволить українцям, в тому числі й тернополянам вільно змінювати по батькові. Повідомляє «Yes-Ternopil».

За закон віддали свої голоси 259 народних обранців. Як йдеться в тексті документу, кожна людина з 16 років може на власний розсуд змінювати прізвище, ім’я та по батькові.

Таке право тернополяни отримають і при досягненні 14 років. Щоправда, в такому випадку обов’язковою є наявність згоди батьків. Якщо неповнолітному призначений опікун, він повинен надати згоду на зміну імені, прізвища чи по батькові свого підопічного.

У випадку смерті одного з батьків чи позбавлення його батьківських прав, допускається надання згоди одним з батьків на зміну по батькові. Якщо ж батьки не згідні з вибором дитини і між ними виникла конфліктна ситуація, тоді спір може вирішити суд або орган опіки чи піклування.

Однак, закон почне діяти лише з 1 січня 2021 року. Для того, щоб змінити по батькові необхідно звернутися до відділів державної реєстрації актів цивільного стану та написати заяву. До вашої заяви слід подати ряд документів, серед яких: свідоцтво про народження власне та дітей, паспорт громадянина України, документи, які підтверджують шлюб чи його розірвання, свідоцтво про зміну імені чи прізвища, якщо це відбувалося раніше. Також до заяви необхідно додати фотокартки та квитанцію, що ви оплатили державне мито.

Варто додати, що не всі громадяни зможуть скористатися правом на зміну по батькові. У відділах державної реєстрації можуть відмовити в цьому, якщо ви перебуваєте під слідством, у вас є не знята чи не погашена судимість, закордоном ви оголошені в розшук, а також якщо ви вказали неправдиві відомості про себе. При таких обставинах доведеться надавати і довідку про відсутність судимості.