Понеділок, 16 Травня, 2022

В Україні запровадили нові зміни для водіїв

Сьогодні парламентарі підтримали законопроект, що запроваджує штрафи за перевезення дітей без авто крісла. Повідомляє «Yes Ternopil».

За офіційною статистикою в Україні кожний десятий травмований у дорожньо-транспортних пригодах – дитина. Тому, парламентарі вирішили подбати про безпеку маленьких українців. Відтепер забороняється перевозити дітей в автомобілях та таксі без авто крісла до досягнення ними 12 років.

Верховна Рада у другому читанні підтримала документ та проголосувала більшістю голосів. Так, за порушення правил перевезення дітей водій отримає штраф у розмірі 510 гривень. Якщо протягом року кермувальник знову допустить це ж правопорушення, сума штрафу значно зросте – до 850 гривень.

Слід зазначити, що раніше в українському законодавстві вже була передбачена заборона на перевезення дітей без використання спеціальних засобів, однак покарання за це не було встановлено.

Автори законопроекту вважають, що батьки часто нехтують безпекою дітей, через що малюки травмуються у випадку аварій. Так, звичайні автомобільні сидіння та паски безпеки не захищають людину зростом менше 135 сантиметрів, що може призвести до загибелі дитини. Зокрема, під час фронтального удару пасок безпеки абсолютно не захищає малюка.

Всесвітня організація охорони здоров’я вже давно підрахувала, що дитячі автомобільні крісла допомагають врятувати життя немовлят у 70 відсотках випадків, дітей старшого віку – в 50-80 відсотках випадків.

Варто додати, що не врятує дитину від травм чи навіть смерті, якщо ви триматимете її на руках під час поїздки автомобілем. Адже у випадку сильного зіткнення автівки ви можете вбити дитину власним тілом або не втримати малюка і він вилетить з автомобіля.

Окрім автомобіля, закон стосуватиметься і таксі. В Європі давно існує практика використання авто крісел під час поїздки на таксі. Зазвичай, окрім автомобільних сидінь в багажнику водії мають дитячі авто крісла.