Понеділок, 16 Травня, 2022

Незабаром тернополяни зможуть використовувати нову банкноту

Невдовзі вийде нова банкнота номіналом 1000 гривень із зображенням Володимира Вернадського. Ця купюра ввійде в обіг 25 жовтня 2019 року. Про це повідомляє “Yes-ternopil” з посиланням на інтернет-видання “Громадське телебачення”.

На лицьовій стороні буде зображений Володимир Вернадський, а на зворотній – Національна академія наук України. Цього вченого для позначення купюри обрали недарма, адже він був знаним природознавцем, філософом, а також засновником геохімії, радіобілогії. До слова, Вернадський обіймав посаду першого президента Національної академії наук України. 

У Нацбанку коментують, що банкнота матиме більший розмір порівняно з іншими купюрами, а саме 75 на 160 міліметрів, а її основним кольором буде блакитний. За словами Смолія, банкнота буде з ряду модернізованого покоління гривні і наслідуватиме нові купюри 20, 100 і 500 гривень. Також банкнота вирізнятиметься сучасним дизайном.

Окрім того, з обігу вилучатимуть дрібні монети на зразок 1, 2, 5 копійок, щоб зменшити видатки на карбування і в такий спосіб збільшити економію бюджету. Уведення в обіг банкноти нового номіналу скоротить ряд із 17 до 12 номіналів, а також підвищить зручність розрахунків українців. У Нацбанку кажуть, що це також дасть можливість зекономити на транспортуванні і зберіганні купюр.