Понеділок, 16 Травня, 2022

На Тернопільщині почали ліквідовувати районні ради

В Тернопільській області розформовують районні ради. Зокрема, процес ліквідації стосуватиметься Бережанського, Зборівського, Збаразького, Козівського, Підгаєцького, Підволочиського та Теребовлянського районів. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Кінцевим результатом ліквідаційного процесу стане створення Тернопільського району. Так, депутати Тернопільської районної ради створили в кожному районі ліквідаційні комісії. Головам та працівникам районних рад вручать повідомлення про звільнення з займаних посад через два місяці, як цього вимагає українське законодавство.

Окрім звільнення працівників вирішуватиметься питання передачі майна та комунальних установ на баланс Тернопільської районної ради. В раді підрахували, що доведеться звільнити близько сотні працівників районних установ. В той же час лікарні, школи, дитячі садки та будинки культури мають передати до липня 2021 року.

Деякі комунальні заклади віддадуть на баланс Тернопільської районної ради, інші ж віддадуть громадам. Адже в бюджеті на наступний рік Тернопільської районної ради не передбачено коштів на утримання комунальних установ.

Ситуацію прокоментував голова Тернопільської районної ради Віктор Козорог. За його словами, минулого тижня затвердили державний бюджет, однак в ньому немає жодного слова про районні ради. Хоча й раніше також не було окремого бюджету на фінансування районних рад, проте на їхнє утримання йшли надходження від податків та зборів.

На сьогодні всі податки і збори йтимуть на громади, тому районні ради не зможуть ними скористатися. Через відсутність фінансування голова та депутати Тернопільської районної ради планують направити звернення до Президента та Кабінету Міністрів України. Тому, цьогоріч районні бюджети будуть надзвичайно малими.