Понеділок, 16 Травня, 2022

Стала відома ціна газу після Нового року

В Уряді розповіли як платитимуть українці за газ з 1 січня 2020 року. Одним з чергових нововведень Кабінету Міністрів є те, що споживач зможе розраховуватися за послуги, скориставшись двома варіантами. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Так, споживачі до 20 грудня мають визначитися: чи вони оплачуватимуть газ протягом опалювального сезону за фіксованою ціною чи здійснюватимуть оплату кожного місяця за ціною, яку встановить уряд.

Таким чином Кабінет Міністрів планує встановити своєрідний запобіжник, який захистить українців від значних коливань цін на ринку. 27 листопада на своєму засіданні уряд започаткував програму «Гарантована ціна на газ». Ті споживачі, які візьмуть участь в програмі, платитимуть лише визначену ціну. При цьому вартість газу буде на 7 відсотків меншою, ніж в минулому році.

За словами прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, на сьогодні в Україні відсутнє транспортування газу власною транспортною системою. В свою чергу це може негативно вплинути на вартість газу. Тому, Кабінет Міністрів запровадив новий інструмент, який практично є контрактом на майбутнє.

Так, програма передбачає, що всі українці та комунальні підприємства стають її учасниками з 1 січня 2020 року до 1 травня 2020 року. Вони отримуватимуть газ за ціною 6,96 гривень за кубометр без врахування ціни транспортування. Однак, споживач має можливість і відмовитися від програми, подавши відповідну заяву до 20 грудня. Варто додати, що цьогорічна ціна газу є найнижчою за останні два роки. Кожен українець має прийняти рішення індивідуально.

Нагадаємо, міністр енергетики України Олексій Оржель заявив, що ціна на газ може впасти до історичного мінімуму. Однак, це станеться лише в тому випадку, коли Україна підпише угоду про транзит російського газу до Європи через власну газотранспортну систему.