Середа, 6 Липня, 2022

Тернопільські депутати у ВР та тернополянин Руслан Стефанчук в кріслі спікера

Минулого тижня в українській політичній системі сталися значні зміни. А саме подія, яка обговорювалась в українських ЗМІ протягом декількох тижнів чи то місяців, сталася. А саме зміна голови Верховної ради України. Більшість ради відправила Дмитра Разумкова у відставку і обрала екс-тернополянина Руслана Стефанчука.

А тепер детальніше про це все на yes-ternopil.

Разумков і Зеленський

Питання про політичну самостійність Дмитра Разумкова витало в новинному просторі давно. Адже це була амбітна, самостійна людина, яка багато чого добилася сама, не мала брудних політичних хвостів і яка теоретично могла б скласти конкуренцію Володимиру Зеленському. Особливо протистояння між двома колишніми партнерами посилилось після появи інформації, що розпочалася робота над законопроектом про обмеження впливу олігархів. Тоді Дмитро Разумков виступав проти цього популістського законопроекту мотивуючи свою думку тим, що РНБО не може впливати на визначення, хто є олігарх, а хто ні. А також з метою відкласти прийняття цього закону він ще у вересні вирішив надіслати цей проект закону на детальне вивчення Венеціанській комісії. Рішення мало надійти у грудні цього року. Зрозуміло, що таке рішення викликало невдоволення від оточення президента. В той же час цей закон був потрібний президенту, щоб показати своєму електорату, що він: 1. Бореться з олігархами; 2. Що він не людина Коломойського, а отже готовий і нього впливати; 3. Для тиску на П. Порошенка, до якого Володимир Олександрович має нездоровий інтерес і намагається ображати різними способами.

Зняття Разумкова і призначення Стефанчука

А тому, як тільки спікер вдруге захворів на ковід, керівництво партії «Слуга народу» організувало зустріч в Трускавці, якби то для навчання однопартійців. Насправді – це була чергова перевірка на вірність. З ким ти – з президентом чи спікером. Більшість підтвердили свою вірність президенту. 30 вересня було розпочато збір підписів за зняття спікера. І коли минулого тижня розпочалася сесію, то зробили все можливе, щоб спочатку відсторонити, а потім зняти опального спікера. Останній навіть терміново вийшов з лікарняної відпустки, але вплинути на події не зміг. В результаті 7 жовтня 284 голосами «за» ВР України зняла спікера. 74 депутати були проти. 6 утрималось. Що цікаво, нардепи від Тернопільщини Л. Марченко, А. Богданець, М. Люшняк, І. Василів, І. Чайківський, В. Гевко та І. Калаур також проголосували за це рішення.

8 жовтня відбулися вибори нового спікера і ним став колишній представник президента у Верховній раді, головний ідеолог партії «Слуга народу”, а також другий номер «Слуги народу» на минулих парламентських виборах – Руслан Стефанчук. За інформацією з його біографії він народився в Тернополі, далі навчався в школах та вузах Хмельницького. Саме там граючи в КВН познайомився з теперішнім президентом (тоді ще таким же учасником радянсько-російського гумористичного шоу). На даний час Руслан Стефанчук – науковець в юридичній сфері, доктор наук, адвокат.

Отже, українська політика дарує нам нові можливості. Сьогодні ти ноумен, а завтра президент. Сьогодні ти адвокат, а завтра спікер ВР, а загалом друга людина в державі. Хотіли б такої кар’єри?