П’ятниця, 20 Травня, 2022

Президент України разом з дружиною відвідають районний центр на Тернопільщині

Чортків готується до святкування 500-річчя з дня свого заснування. В місті повним ходом йдуть приготування та розробляється план заходів. Вже відомо, що на День міста завітають президент Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою Зеленською. Повідомляє «Yes-Ternopil»з посиланням на «Тернополяни».

В Офісі президента внесли його поїздку в Чортків в план роботи на 2022 рік. Олена Зеленська має намір відвідати Чортківську гімназію імені Маркіяна Шашкевича. Саме цей навчальний заклад останніми роками є лідером за результатами зовнішнього незалежного оцінювання в Тернопільській області.

Минулого року Чортківській гімназії виділили кошти на облаштування харчоблоку та ремонт спортивного залу.

Також до 500-річчя Чорткова міська рада планує втілити в життя ще декілька заходів. Зокрема, реконструюють центральну площу міста, площу Ринок, годинникову вежу, замок та фасади історичних будинків в центрі Чорткова.

Так, Чортківський замок потрапив в програму президента «Велике будівництво». Старовинний замок планують капітально відреставрувати, перетворивши його на своєрідний «магніт» для туристів.

Директор заповідника «Замки Тернопілля» Анатолій Маціпура розповів, що на території Чортківського замку проведуть розкопки, адже за історичними джерелами тут ще є чимало цікавих речей. В першу чергу мають намір відновити дві вежі та дах над палацом. Також тут зроблять мистецьку галерею, де можна буде переглянути роботи художників, музейні експозиції з історії замку.

В Чортківському замку відкриють арт-кафе для туристів і магазини з різноманітними сувенірами. Директор заповіднику надіється до 500-річчя вдасться втілити всі плани в життя.

Слід зазначити, що програма «Великого будівництва» передбачає не лише відновлення та реставрацію пам’яток культури, але й самодостатність об’єктів, щоб вони могли самостійно заробляти гроші на своє утримання.