Вівторок, 5 Липня, 2022

Президент пропонує новий законопроект про покарання за незаконні прибутки

Нещодавно Конституційний суд України визнав статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення такою, що порушує припущення невинуватості. Тернопіль.Yes дізнався, що це рішення було зумовлене ймовірним обмеженням цією статтею свободи людини та інших її конституційних прав. У Конституційному суді також зазначили, що ця стаття допускає звинувачення, які засновані на припущеннях, що є абсурдним і що суперечить правам людини. Окрім того, до суду зверталися чиновники, які вважали, що суд визначив неправдиве рішення до них.

Нагадаємо, дана стаття була введена у 2015 році на вимогу Євросоюзу.

Президент Петро Порошенко відреагував на цю подію та готує новий проект закону про відповідальність чиновників за незаконне збагачення.

Президент зауважив, що нова редакція статті буде написана так, що і «комар носа не підточить».

Представниця Президента у Верховній Раді Ірина Луценко також зазначила, що у законопроекті ця стаття Кримінального кодексу буде розглядатися в межах кримінальної відповідальності за корупційні злочини.

Нагадаємо, для того, щоб запобігти корупції, в Україні створена система електронного декларування, яка відображає доходи чиновників. Національне агентство з питань запобігання корупції є центральним виконавчим органом влади, який забезпечує антикорупційну політику в країні. У агентстві кажуть, що з початку цього року створено на 15% більше декларацій, ніж у 2018 році. Антикорупційна система буде все вдосконалюватися, адже в Україні мають виробити антикорупційну систему політики. Така політика допоможе виявити конфлікти інтересів у чиновників та їхні незаконні рішення, підкупи, а також інші корупціогенні схеми.