Вівторок, 5 Липня, 2022

Депутати Тернопільської облради встали на захист української мови

Останніми тижнями в парламенті ширяться чутки про намір зменшити кількість україномовного контенту на телебаченні та радіоефірі. Рішуче виступили проти цього депутати Тернопільської обласної ради. Повідомляє «Yes-Ternopil». Про це розповіли в прес-службі державного органу.

На сьогоднішньому засіданні сесії депутати вирішили направити звернення президенту Володимиру Зеленському з проханням припинити наступ на українську мову.

З цього приводу виступив депутат Степан Барна, який зазначив, що мова є частиною військової агресії Російської Федерації, яка веде активні бої на полі інформаційної війни. Степана Барну підтримали його колеги.

Раніше подібне звернення направили депутати Тернопільської міської ради під керівництвом Сергія Надала. Бажання знищити українську мову обурює кожного українця. Адже саме зі знищення мови розпочинається руйнування державності та національності.

За словами мера Сергія Надала, обмеження використання української мови у публічному житті свідчить про політичну диверсію проти України та її народу. З прийняттям змін в законодавство і на телебаченні, і в радіоефірі українці нарешті змогли почути рідну мову. Починають з’являтися нові молоді виконавці з яскравими хітами виконаними мелодійною українською мовою.

Активно почали розвиватися також книговидавництво, сфера кіно, культури та мистецтва. Натомість обмеження використання української мови буде кроком назад у культурному житті країни.

До ініціативи Сергія Надала приєдналися мери Івано-Франківська Руслан Марцинків та Хмельницька Олександр Семчишин. У своєму зверненні мери вимагали в президента, уряду та голови Верховної Ради припинити нападки на українську мову та публічно вибачитися за ганебні слова, які принижують Україну як державу.